şükela:  tümü | bugün soru sor
 • harun kolcak'in 2007 tarihli yasar plak* etiketli single prodüksiyonu ve söz konusu calismaya adini veren sarki. eserin sözleri hande yener'e, müzik ve düzenlemesi erol temizel*'e ait. hande yener'in prodüktörlügü, özgür aras'in yapimciligi ve erol temizel'in müzik direktörlügünde t express stüdyolarinda hazirlanan sarkinin t express mix, modulation wave mix, t express radio mix ve modulation wave radio mix olmak üzere dört adet versiyonu bulunmakta. hepsinin ortak özelligi pacalarindan $aldir $aldir elektronik dans müzigi aromasi akmasi. hande yener ve erol temizel'in yan yana geldigi bir calismadan da aksi bir sonuc beklenemezdi zaten. velhasil sarkinin nasil delirdim*'in bagrindan koparilmiscasina bir hali mevcut. dinlenmiyor mu? dinleniyor. sevmedik mi? pek tabii ki, sevdik. lakin simdiye kadar bu tarzin semtine bile ugramamis olan kolcak'in simdi bu denli elektronik dans müzigine bulanmasi ilginc. tam da hande yener bu tarzi giyinip kusanip kendine öncekinden baska bir yol secmisken. müzisyenligi ve sarkiciligi daha fazlasini hak ederken bugüne kadar nedense layik oldugundan baska bir muamele gören kolcak'in hande yener postuna kusanip ortaya cikmasi ne kadar dogru bir karar, düsünmek lazim.

  bu defa isim cok zor
  asagida en dipteyim
  öyle bir bekletti ki beni
  yalnizligin icindeyim

  istedim belki sevmeyi yeniden
  göze almazdim vazgecemezdim korkaktim
  kipirdamadim bekledim ödeyip bedelini
  sonunda kovuldum zihnimden

  kendim olmayi sectim seceli
  ögrendim vedalar etmeyi
  ask beni hep degistirecek
  istersem yine yine gelecek

  bu defa son degil
  yine yolun basindayim
  buralardan gidiyorum
  kalbimin sahibiyim
 • hande yener ve erol temizel içraatıdır, hande yener yorumu daha da güzeldir. buyrun bi de burdan yakın http://www.youtube.com/watch?v=jhlqrydruhs
 • hande yenerin yine farkında olmadan insanda rönesans etkisi yarattığı bir diğer şarkısı. nakaratıyla efsane yaratmaktadır.
 • birbiriyle hicbir baglantisi ve tutarliligi olmayan cumlelerden olusma ultra sukela sarki. hastasiyim.
 • en cool türkçe pop - elektronik şarkılardan biri. kendin olup iyi bok yediğin zamanlara selam çakıyor. buna rağmen aşka olan hafif kibirli bir umutta mevcut şarkıda.

  haruk kolçak yorumunu tırt bulanlardanım, bizzat hande'nin yazdığı şarkıda erol temizel müziği bağıra bağıra kulağınıza üflüyor.

  şarkının benim için favori kısmı ;

  ''kipirdamadim bekledim ödeyip bedelini
  sonunda kovuldum zihnimden''
 • hande yener'in 2005-2010 arası nasıl delirdiğine dair güzel bir örnek. kadın çılgın atmış resmen, dinlemediniz, hor gördünüz, çakma madonna/gaga dediniz o da gitti havaalanı, cinler minler dedi. yazık.
 • yıllardır mottom olmuş, bir çok makalemde epigraf mahiyetinde kullandığım sözlerin geçtiği şarkı. evet. sözleri hande yener'e ait, divaneden bir söz çıkar cihana sığmaz, en ummadığın çözer esrarını, sen herkesi kör mü sandın misali, evet bu olağanüstü sözler hande yener'in yüreğinden yazılmış. harun kolçak yorumuyla efsane olmuş. hande yener'e karşı nötr olan zatım, bu şarkısı önünde saygıyla eğilir.

  "kendim olmayı seçtim seçeli
  öğrendim vedalar etmeyi"

  "aşk beni değiştirecek
  istersem yine yine gelecek"

  ya hu kadın nasıl yazdın bu sözleri...