şükela:  tümü | bugün
  • buray'ın 19 ekim'de çıkan kehanet albümündeki ilk şarkı. sözler gözde ançel'e; müzik gözde ançel ve buray'a ait. albümün çıkış şarkısıdır. klip yönetmeni serdar borcan'dır.
    --- spoiler ---
    acı yeter, her bakışta bir elveda
    yoruldu aşk, göstermelik alkışlardan
    daha beter olmadan çık bu yoldan
    beni yak, bırak iplerimi

kim uyanır, kim inanır bu rüyaya
    bir sen sevsen, bir ben sevsem senden fazla
    asra bedel, olmasın düş yakamdan
    içe at, söyleme sözlerini

bir sebepten geldin kuruldun gönlüme
    hiç kimseyi koymadım, koymam yerine
    bu aşk bitsin, hadi allah’ın nezdinde
    acıtmasın kimseyi yeter…

tutulmasın, bir daha ne ay ne güneş
    konuşmasın, küssün güller bülbüllere
    bu aşk bitsin, batsın dikenler elime
    kanasın, belki akar geriye…
    --- spoiler ---

"kimsenin suçu yok" şarkısındaki hava var. ben sevdim.
  • buray'in yeni albumundeki enfes sarki. soz, beste, altyapi, klarnet , duzenleme her sey sahane. ama en guzeli klip olmus sanirim. sarkiyi ve klibi begenmeyen orospu cocugudur, dombilidir.
  • normalde kendisinden ve müziğinden gram haz etmediğim buray'ın ilk kez beğendiğim hem de çok çok beğendiğim şarkısı. ilk dinleyişte biraz mustafa ceceli havası sezdim şarkıda ama gördüğüm kadarıyla şarkıyla kendisinin hiçbir bağı yok. bu arada klarnet candır.
  • güzel bir sonbahar şarkısı olmuş bu. yağmur, dökülen sarı yapraklar filan melankolik takılmak isteyenler için ilaç gibi.
  • çok güzel olmuş buray şarkısı. bu zamanda böyle kaliteli ve tekrar tekrar dinlenecek şarkılar bulmak zor.
  • buray-gözde ançel ikilisi yine müthiş bir iş çıkarmışlar. günlerdir dilimde
  • "bir sebepten geldin kuruldun gonlume
    hic kimseyi koymadim, koyamam yerine
    bu ask bitsin! hadi allah'in nezdinde
    acitmasin kimseyi yeter..."

edit: klibini de az evvel izledim. sibel alaş'ın adam klibinin tadini aldim. cok guzel olmus, cocugu gommeyin aq. cok guzel yapiyor isini.
  • sarkida garip bir kenan dogulu havasi var. nasil desem ,sanki bir kenan dogulu sarkisi coveri gibi. sanki bir devam sarkisi gibi.
  • şahane bir şarkı. dün televizyonda denk geldikten sonra defalarca dinledim. şarkının insana keyif veren bir hüznü var, son zamanlarda dinlediğim en güzel şarkı diyebilirim.
  • ayrılık şarkısı fakat aşk hayatım iyi gitmesine rağmen severek dinliyorum tınısı güzel