• --- spoiler ---

çiceklerle ilgili güzel anılarım yok. hatta çiçek görünce burulurum!

--- spoiler ---
  • genel kanı, film çok güzel olabilecekken olmamış, şeklinde. ben de katılıyorum. fakat herkesten farklı olarak şunu biliyorum filmin yapım sürecinde çok fazla kavga olmuş. hatta kavgalar yüzünden 2 kez set durmuş, kurgu aşamasında da kavgalar olmuş. bu kadar kavganın arasında film haliyle rayından çıkmış.

dahası filmin yapımcısı avşar film olmasına rağmen film avşar sinemaları'nda gösterime sokulmamış. aslında piyasaya yansıyandan daha büyük bir kavga döndüğü belli. yani filmin ardında dönen kavga bambaşka bir film konusu.

bazen filmler yapılırken içine bazı egolar girer, herkes kendi dediğinin olmasını ister, otorite boşluğundan dolayı iyi kötü ayrımı kaybolur, sonuçta kimsenin istediği gibi olmaz.

mesela azizler filmi de böyledir. taylanların egosu yüzünden film rayından çıkmış, anlamsız bir işe dönüşmüştür.
  • uzun zamandır türk filmi izlemiyordum. karşıma çıkan ilk filme şans verdim. bu kadar gerçeklikten uzak filmler yapmayı nasıl başarıyoruz hayret ediyorum doğrusu. dram sahnesi olması gereken yer beni çok güldürdü. başrol kıza karaciğer nakli yapılıyor. kız maşalı saçlarıyla uyanıp hemen esas oğlanı aramaya çıkıyor. sonra yoğun bakımın önünde doktorla konuşuyor. çocuk entübe değil bu arada o2 maskesiyle takipli.yaşama şansı var mı diye soruyor doktora. doktor da diyor ki bugün hayati değerlerinin sıfırlanacağını düşünüyoruz. oturup bunu bekleyeceğiz der gibi bir hali var. sonra kız hiç koruyucu ekipman (maske, eldiven,bone) olmadan hastanın yanına geliyor. çocuk ölmeden enfekte edecek. neyse başında ağlarken hastanın kalbi durdu. kız doktora ya da hemşireye haber vermiyor. aşk bu mu dedi çocuğa. biraz trip bile attı. hiçbir müdahale edilmeden esas oğlan geri döndürdü hayata. bu sayede dünyanın en saçma yoğun bakım sahnesini izledim. genel olarakta kurgunun hiçbir anlamı yoktu. bazen yeni nesil oyuncuların senaryoları okumadan imzaladıklarını düşünüyorum artık.
  • ferdidun düzağac'ın "aşkın e hali" adlı parcasında gecen söz.

(bkz: askin e hali/9)
  • bir tiyatro oyunu. ama sakın gitmeyin. yarısında çıktığım tiyatro oyunu azdır, bu da listeye girdi. anlamsız bir oyunculuk, akmayan hikaye, komik olmayan espriler. yukarıda yorum yapanlar da arkadaşları sanırım ikilinin..
  • cüneyt inay yazınca güleceğiz zannediyorduk ama baya ağlayacağız galiba.

https://www.youtube.com/watch?v=pudvym6mopq

yine de bir kaç kere sağlam güleriz diye düşünüyorum, başkan boş geçmez.
  • çok güzel bir film. böyle kaliteli türk filmleri başımızın tacı.
  • içerisinde kült olabilecek orijinal replikler var. macera ve çok dozunda da komedi var. filmi beklememe rağmen vizyona girdiğini daha sabah öğrendim ve öğle seansına girdim. özetle gidin, paranızın hakkını gani gani veriyor.
  • fragmanı çok kaliteli. ciddi ciddi bekliyoruz.
  • --- spoiler ---

kız karaciğer nakli olmuş ve yoğun bakımda yatan adamı yakasından tutuyor ve silkeliyor.
    --- spoiler ---

film hakkında az çok fikir sahibi olmuşsunuzdur!
hesabın var mı? giriş yap