şükela:  tümü | bugün
 • birbirine asik ciftlerin izdivacindan mamul cocuk manasina gelen, uyulu bir ciftin olusturdugu bir yasama alaninda cirkinlesmeden buyuyebilen genetik acidan evrim ruzgarini arkasina almis cocuk.

  tam karsiti

  zevksiz sikis mamulu
 • böylesi animal kingdom tarzini benimsemi$ * dandol bir yerkürede "im not an animal" efendiligini gösterip,kismen de olsa lanselotizmi benimseyen,toplum mu ne boksa onun kabullendigi ve kullandigi birçok tradisyonel imkandan (ayak yikatma,don yikatma,insan larvasi baktirma etc.) feragat edip bir üst insan a$amasina adim atma cesaretini bilinçli veyahut $uursuzca atan insanimallerin yarattigi bir takim dogaüstü yeteneklere ve dogu$tan sahip olunan bir takim a$iri nitelikli davrani$ biçimlerine hasil olan ceninler a$k çocugu degildir de ya nedir ?

  bu davrani$ biçimlerinin içerisinde a$iriya kaçan ölçülerde ve enayilik derecesinde algilanan baglilik,kar$iliksiz iyilik,peygamber sabrina sahip olmak * ve kar$iliksiz dümbüklük de mevcuttur.

  ayriyeten akut otitis ile aortumuz ortak atiyor imi$,o bu entiriyi girmezden evvel benim de aklimdan geçiyor idi bu a$k çocugu tanimlamasi. her allahin günü binbir intikam yemini ve 35 $inav e$liginde "siz hepiniz orozbu josugusunuz,ben a$k çocuguyum,caniniza ot tikamaya geliyorum" diye kalkar olmu$tum,bu entiriyi gördügüm günden beri duruldum,$elale idim,krater gölü oldum.
 • dünyaya gelmesi her çocuktan daha fazla istenen, öyle ki sadece çocuk yapmak için biraraya gelen insanların yaptığı çocuk.
 • bir can yucel siiri;

  " pencerelerin kenarından
  sarkmış tül perdeleri
  pembe evin
  uçup uçup yüz sürüyorlar
  karşı tepedeki manastırın selvilerine

  rüzgârla eğilip doğruldukça
  sardunyalar, biberiyeler,
  hiç korkma
  karada ölüm yok oğlum sana bugün

  leylekler daldı birden göğün acentasına
  gidip-gelme almak üzere güneye hicret
  sen de gel diyorlar kanatlarıyla,
  el sallıyorum ben de yattığım yerden
  leyleklere leylim-leylim
  diye diye

  güneşle karışık bir esinti geçiyor şakağımdan
  uzatıyorum elimi denizden yeni çıkmış senin serinliğine,
  göğsümün, karnımın, kasıklarımın, bacaklarımın
  tüyleri kamaşıyor sevinçten

  uyanıyoruz sonra
  dizine yatırıp beni çingene benlerimi sıkıyorsun
  gümüşlü zurnası dikiliyor havaya çeribaşının
  işıklar bir bahriye çiftetellisi çalıyor yüzümde

  hay allah
  yine tutuldum galiba
  derken bir aşk çocuğu doğuyor
  çırpınan denizin karnından
  bu şiir

  ağlarken gülüyor
  ve ağlıyor gülerek
  tuzlu damlalarıyla güneşin,
  sözcükler yanıp yanıp sönerken
  körpecik teninde
  uzaylardan aparttığım yıldız bitleriyle."
 • genlerinde para/kariyer/desti izdivac gereklilikleri olmayan cocuklardir bunlar. davulcu bile cocugun babasi olabilir.olasi ebeveyn itirazlari reddedilmis , mercimek firina derhal verilmistir.
 • (bkz: orospu cocugu)
 • ya$anmami$ a$k ise;
  (bkz: abazan)
 • serdar ortaçın yine skimsonik bir bestesinde duyduğum sıfat. sen de aşk çocuğu ol da gör bakalım gibi birşey geçiyor şarkının içinde.
 • gayet salakça ve de gereksiz bişeydir aşk çocuğu kızlar lugatında o. çocuğu ile eş değerdir ve eğer bi kız erkekdeki aşk çocuğu havasını sezerse erkeğin bittiği an o andır.ne yaparsan yap rengini belli etme arkadaş.