şükela:  tümü | bugün soru sor
  • füsun demirel in dario fo oyunlarından harmanladığı, uyarladığı muhteşem oyun. sahne aznavur'da oynuyor. bir tür modern meddahlık yapıyor füsun demirel. ara oyunlarda mert küçülmez ve ayşegül cengiz eşlik ediyor kendisine.
  • araya dario fo'dan kısa oyunlar serpiştirilmiş bir füsun demirel stand upı aslında. büyük hevesle gitmiştim ancak füsun demirel'in sürekli repliklerini unutması, suflörün replikleri tüm salonun duyabileceği şekilde mikrofonla hatırlatması, bunun yaklaşık 5 6 kere olması ve zaten unutulmayan kısmın da yeterince derinleştirilememiş (sığ demek istemiyorum) güdük mizahi anlatımlardan oluşması hayal kırıklığına sebep oldu.
  • füsun demirel'in saçma sapan ne olduğu anlaşılmayan performansı. paramı geri verin lan.
  • sel yayıncılık'tan çıkan alain de botton kitabı. mercek altındaki bir ilişki, eğlenceli bir anlatım.

"sevdiğimizin kaotik, yüz kızartıcı ve utanç verici taraflarımızı hayatımıza girmiş herkesten, hatta belki kendimizden bile daha iyi anladığının anlaşıldığı anlarda aşk belirli bir kerteye ulaşır. o kişi kim olduğumuzu anlamakta, güvenme ve verici olma kapasitemizin altında yattığını düşündüğü şeye anlayışla yaklaşıp bizi bundan dolayı affetmektedir. aşk altüst olmuş ruhumuzun iç yüzünü gördüğü için duyduğumuz gönül borcundan sevgilimize düşen paydır."
  • füsun demireli başarısızken de sıkılmadan izleyebileceğimi anladığım oyun. kadının sahnedeki enerjisi ve samimiyeti harika, sanki bir oyuncuyu izlemiyorsunuz da komşunuzla sohbet ediyorsunuz.
  • füsun demirel'i çok severim. oyunu görünce düşünmeden bileti aldım. lakin sohbet havasında olacağını hiç düşünmemiştim. biraz güldük biraz eğlendik. geç kalacağız endişesiyle koşturduk biz ve saatinde oradaydık ama oyun da geç başladı. seyircilerden biri en fazla 7 yaşında olan kız çocuğu ile gelmişti, daha ilk perdede iki defa dışarı çıktılar. on dakika ara verildi ama on dakkayı geçmişken çıktık. arkadaşım sıkıldım, uykum geldi, yandım vb birçok şikayette bulununca bir daha onunla böyle bir etkinliğe gelmemek üzere oyundan ayrıldım.

oysa ben sonuna kadar izleyebilirdim seni füsuncum. teşekkürler sana.
  • oyunun sonunda canlandırılan tecavüz mağduru italyan oyuncunun adı ve oyun içinde çalan italyan feminist şarkısını bilen birinin beni yeşillendirmesini bekliyorum. oyuna gelince gerçekten bana dokundu. füsun demirel harika bir kadın.
  • konu itibariyle ilkokul musameresi kadar bile hazirlanilmamis bir oyun. icerik cahilce hazirlanmisti. begenip begenmemesi meselesi degil bu. anlatilan seylerin ici bostu. cumle kurulmuyor da oradan buradan bir seyler duymus birinin sohbetini dinliyor gibiydik. tiyatro diye gittim ama sekil itibariyle stand up yapilmaya calisiliyordu. füsun demirel bu yorumumu okumayacak biliyorum ama bir tanidigi falan varsa ve kendisini seviyorsa iletsin lutfen ve oyunu sahnelemekten vazgecsin. cunku replikler, kurgu sahne tam anlamiyla kalitesizlik ornegi. füsun hanimi severim ve cevresindekiler soylemiyorsa kotu olan ben olayim. elestirimi yapiyim.
  • füsun demirel'in am bile demeye çekindiği ancak seks konusundaki eksikliğimizi gidereceğini iddia ettiği performansı. ön popo ne lan? boşuna tıklamayın böyle bir şey yok. ben utandım.