şükela:  tümü | bugün
  • kendim fakirim ama ruhum zengin olduğu için aşk evliliği :-)
  • yaşınız 20’lerdeyse aşk evliliğini kabul edersiniz.yaşlar şöyle 30’lara yaklaşıncaysa mantık evliliği düşünürsünüz.belki aşka olan inancınızın kalmayışı,belki birilerinde takılı kalmanız sizi mantık evliliğine mantıksız bir şekilde itecektir.şuan yaşınızın verdiği dinamikle sizi çok sevebilecek, sizi mutlu edecek insanları yakışıklılığa,güzelliğe değişmenizi hayat size ilerki yaşlarda ödetecektir.çevrenizde bir çok kişi olması ve o sizi çok seven evlenilecek kişiyi bu çevrenizdeki insanların unutturması size geri dönülmez bir pişmanlık bırakacaktır.ne desek boş kendi düşen ağlayacak.sana bana ağlamasada içi kan ağlayacak.

    günümüz ilişkileri mantığını anlayın arkadaşlar bu zor bir şey değil.ey sözlük anla bunu artık kızlar,erkekler,ablalar, abiler.çok küçük yaşlarda sevgililer ediniyorsunuz varsın edinin 13-14-17-20-23 edin aşık olun aşk yaşayın vs.bunları küçümsemek kimsenin haddine değil ama karşınızdaki insana pek bel bağlamayın.ayrılacaksınız 3 ay 5 ay bitecek yani sonunda.aşka kendinizi çok kaptırıpta kendinizi harap etmeyin karalar bağlamayın,oturup ağlamayın üç günlük ilişkiler için bir ömür boyu mutlu olacağınız kişileri silip atmayın.evlenme vaadiyle birilerine kendinizi kullandırtmayın en azından aşk gibi kutsal bir duyguya böyle basitlikle cevap vermeyin.
  • günümüzde ikisi de değil. şöyle bir çevrenize bakın ya evlenen sayısı ne kadar azaldı farkında mısınız? bir gaza gelip aşık olup evlenen sonunda da 1-2 seneye varmaz boşanan ya da boşanmasa da ruhu bile duymadan karşısındakine boynuzu takan insanlar var çevremizde. iyi evliliklerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. ayrıca ülkede ekonomik kriz var ve düğün yapacak para bir çok kişide yok ya da yaptıkları düğün borcunu öderken nerden düştüm bu b.k çukuruna giyen insan çok. ha bir de artık cinsellik yaşamak için evlenmeye gerek yok. malum ülkece delilikten bir önceki rahatlık devrini yaşıyoruz. yani bu başlıktaki iki tür evlilik de gereksiz. boşverin gitsin. nasılsa bizim çocuk yapmamıza gerek yok. suriyeliler her saniye üreyip çocuk yapıyorlar. biz evlenmesek çocuk yapmasak da olur.
  • ne aşk ne de evlilik hayatın olmazsa olmazı değildir. bu kafayla yola çıkın, bi salın kendinizi rahatlayın. özgürce başlayın ilişkilerinize. içinizden gelen sesi dinleyerek yola devam edin. evliliğe karar verirken işin içine mantığı da katın. çok da uzatmayın böyle süreçleri. sonra aşk zaten sizi bulacaktır.
  • ikisini birlikte alamıyor muyuz?
  • aşk değil sevgi daha uzun sürelidir. o yüzden mantık evliliği. ömür boyunca ne olursa olsun sevginin hiç azalmayacağı, hatta artacağı, en iyi arkadaşın olacak kişiyle evlenmek en mantıklı olanıdır.