• adı geçen radyonun raşit'le muhabbet adlı programında;
    birbirini tanımayan bayan ve erkek insanı,telefonda buluşma kararını şöyle almıştır:

erkek: nassığınıs?
    bayan:iyiyim siz nasılsınız?
    erkek: eyi bisde işte çalışıoss
    bayan:anlıyorum ne güzel.çalışmak iyidir tabiki.
    erkek :şindi bıragk oğuda ben yarın boşum.taammığ?!yarın numune hastanesi önünde buluşagk mı?
    bayan:na-nası anlamadım?
    erkek: olmamı numune hastanesi önünde diyom işte gız?
    dj : olu mu ?
    bayan:olu mu hiç ora be! {bayanın uslüp ankara ağzına döner}
    dj : olmaz diyo gız işte.
    erkek: niye oluğ oluğ.işim va orda bi.hallederis sora bagarız artıgk.olma mı?
    bayan:olmas ora.ben yeğkağmeğ'de neyi buluşmag istiyom
    erkek: raşid al la şunu yayından asabımı bozduğ bu gız
    ! ! ! a.a.a.a.a.a. aşşşşk efem ! ! ! ( beni benden alan jingle'ı devreye girer birden )

(bkz: vallahi zap yaparken denk geldi)
  • bir dönem (belki de hala) adana' da bütün toplu taşıma araçlarından yükselen, en azından bizleri kral fm zulmünden kurtamış olması sebebiyle sevdiğimi söyleyebileceğim radyo istasyonu.
    bu arada ben o kadar arabesk hatırlamıyorum, belki de denk gelmediğimdendir... bi' nevi joy turk ya da slowturk işte.
  • akılda kalıcı bir slogana sahip olan radyo. neredeyse hiç dinlemememe rağmen nasıl hafızama kazındıysa durup dururken "aşk ef-em, tür-kiye" diyorum sayesinde.
  • ankara'yı çekilir yapan bir diğer frekans. cem baba ve şirine (seçil) keyifle dinlenir.
  • hafta sonu sabah 1 den 8 e kadar hastane kantininde dinlemek zorunda kaldığım radyo. arabeski sevmeyen ve her duyduğunda kaçan bir insan olan ben bu radyoyu dinledikten sonra azer bülbül, müslüm gürses ve gülden karaböcek albümlerini çılgınlar gibi aramış bulunmaktayım, nedenini ben de bilmiyorum...
  • yaklaşık yarım saattir arabeskin en nadide eserlerini dinlediğim radyo kanalı.
  • (bkz: reco baba)
  • ask fm in türklerce okunuş biçimi.
  • sazlı sözlü ankara oyun havaları çalmadıkları, damardan devam ettikleri vakit arabada ve denk geldikçe minibüste, dolmuşta dinlediğim radyodur. ama minibüslerde tadı bir başkadır hele de cool bir ergen grupla tesadüf etmişsek ve onlar da altta kalanın canı çıksın deyip yüksek desibelden ufflayıp pufflayarak memnuniyetsizliklerini birbirlerine ve nedense onları hiç siklemeyenlere reklam etmekle meşgul ise.
  • arada sırada konuşmaya çalışıp, şarkılara kendi yorumlarını katmak için debelenen insanlarsız olsa keşke dedirten,
    angara'da rakı-meze eşliğinde sizi müziksiz bırakmayacak kıvamda bi frekans.*
hesabın var mı? giriş yap