şükela:  tümü | bugün
 • sözleri de şöyleymiş (miras değil alın teri):

  bana müsade hadi bye bye
  bundan böyle bizi mazi say
  sanma ki içim buruk değil
  e ayrılık bu, kime kolay?

  nerde şimdi o
  içimde uçuşan kelebekler
  bende o duygulardan
  hiç kalmadı eser

  biri sen, biri ben
  iki damla yaş aktı gözlerimden,
  olmadı olduramadık
  ve aşk gitti bizden
  önce sen, sonra ben
  kaydık yıldız gibi gökyüzünden
  bir türlü tutturamadık
  ve aşk gitti bizden

  tanıdık hikaye, malum
  aşkı gurura feda ettik
  dönüşü yok ki bu sonun
  ayrı dünyalara düşüverdik

  bu bahçelerde bir zamanlar
  renk renk çiçekler açardı
  ne yazık ki soldular
  nasıl oldu da öyle bir anda
  olduk birer yabancı
  ne yazık ki ayrıldı yollar
 • introsuna bakıyorum da tüm yaz bu şarkıyla geçecek gibi bana kalırsa. ha bu yaz bu şarkıyı tahtından edecek başka bi şarkı olsa dahi en kötü cep telefonu melodisi olur intro'su. insanımız sever böyle melodileri telefonunda. ve ayrıca 2 haziran cumartesi günü kuruçeşme arena'da ozan çolakoğlu'nun çıkarttığı albümde ilk kez bu şarkıyı seslendirecekmiş tarkan efendi canlı canlı, gelir yine yorum yaparım buraya, şimdilik bu kadar.
 • ahanda budur

  yumulun beyler! d&r sitesinde 1 tl'ye satın alabilirsiniz şarkıyı ki alın derim!
 • 2012 sahillerinin şarkısı olacak olan.

  (yine de o sese o kadar dım tıs gereksiz)
 • tüm tarkan şarkılarında olduğu gibi ilk kez dinleyişimde hiç beğenmediğim şarkıdır. sonrasında genelde bağlanır ve hiç bıkmam hadi hayırlısı.
 • atarlı giderli, gayet başarılı bi şarkı. sözler hafif ama tarkan'ın çizgisine uygun. bitmiş olsa bile aşka saygısı var adamın.. yaz şarkılarımızın geneli gibi "giderken kapıyı çek bebeğim, uu bitti alemlere akıcam bu gece" gibi değil. bence tam tadında olmuş.
 • cinsiyetime bakmaksızın beni "taaaarkaaaaaannnnn" diye bağırtabilen bi şarkı. evet!
 • kalite olarak hemen arkasından gelen şarkıcının en iyi şarkısından bile yine açık ara çok kaliteli bir şarkı.

  bir kaç ayrıntı dışında,

  birincisi, ozan çolakoğlu düzenlemelerinde genel olarak aynı elektronik tonları ve benzer yaylıları kullanıyor tarkan şarkılarında. bir çok tarkan şarkısıyla benzer efektleri bunda da görebilirsiniz. bu bakımdan biraz klon gibi.

  ikincisi, 've ağıaaağğş gitti bizden' kısmı, düzenlemede söyleniş bakımından logaritmik yükselmek yerine direk üst notadan 'aaaşk gitti bizden şeklinde' yüksek giriş yapsa kulağa daha gaz gelebilirdi şarkı. yine 'nerde şimdi ouoooo', 'duuygulaıaaıaaardan' kısımları da bozuyor. mıymıntılık istemiyoruz, daha coşkulu vocal lazım tarkan.

  üçüncüsü, tarkan son bir kaç albümündeki tabiri caizse daha 'mıymıy' söyleyiş tarzını bırakıp, biraz daha hırslı, baskılı, hissederek, vurgulu ve coşkulu okusa, hani o 'şımarık', 'kuzu kuzu' zamanlarındaki gibi, 'biz nereye' şarkısındaki rockvari hal gibi, yine şarkıları daha gaz olur gibi geliyor. bu haliyle pek bir karakteri oturmuş, gravatlı, görmüş geçirmiş efendi abi okuması gibi..

  dördüncüsü, daha fazla vurmalı, yaylı, daha akustik enstrumanlar ve daha doğal kayıtlar bekliyoruz. bu konuda çoğunluk eminim hemfikir. neredeyse çıplak sesle okusa daha çok dinlenir pek çok şarkısı..

  beşincisi, 'biri sen, biri ben, iki damla yaş aktı gözlerimden' gibi sözler, tarkan'a mükemmel gidiyor. böyle esprili sözler tarkan'dan başka hemen hiç bir şarkıcının şarkılarında yok. bunlara eskiden sezen çok dokunurdu. şimdilerde artık tarkan kendi de böyle esprileri bulabiliyor. esprisi de nedir sözlerin, hem böyle bir aşka saygı, hem bir iyi niyet, ama hem de öte taraftan bir 'kıçımın kenarı' halleri, bir piç tavırı elden bırakmayış.. işte bu şarkıda daha ziyade sözlerdeki coşturan taraf bu. yani şarkı neredeyse bazen ağlatacak kıvama gelirken, farklı bir yönden dinlendiğinde arabada son ses açıp kimseyi takmayıp gönül rahatlığıyla kafa sallayarak basıp gitme isteği uyandırıyor..

  güzel olmuş, elerine sağlık..

  tsm albümü yapmadan ölürsen ahrette iki elim yakandadır aslanım..
 • yazılanları okuyunca merak uyandıran yazın şarkısı ha fln olup, belki o eski tadlar vardır diye dinlediğim, hiç beğenmediğim, aşırı eleltronik, aman sanki sen eski sensinde boşver dediğim, bir daha el mecbur biryerde duymadıkça, kendi isteğimle kulaklarımı varlığından haberdar etmeyeceğim şarkı.
hesabın var mı? giriş yap