• sözleri aşağıdaki gibi yorumlanabilecek şarkıdır:

cok uzgunum, istemeden-----> istemeden derken? nası yani.
    seni dun gece aldattim
    kim oldugu muhim degil----> eyvah eyvah. kim olduğu kıllı bi mevzuu demek ki. yani şair burada diyor ki, kim olduğunu öğrensen canına kıyarsın, o yüzden önemli değil kurcalama sen.
    sana baglanmaktan kactim--> olduğun yerde ileri-geri hareket ederek hiçbir şeyden kaçamazsın...

cok uzgunum, istemeden--> bak hala..
    bir bakisa aldandim---------> benim aklıma nuri alço'nun "ayrılamam" filmindeki bakışları geliyo, nedendir bilemem.
    inan bana butun sabah
    pismanliktan agladim-------> aferim.

ask herseyi affeder mi------> oldu. sen hiçbişiden geri kalmadan her boku ye, sonra da aşk affetsin.
    dersin zamanla gecer mi---> geçer. aşk da geçer ama dikkatli ol.
    guzel gunlerin hatrina-------> bak yaa. bu belden aşağı vurmak değildir de nedir. aldatmadığım zamanlarda pırıl pırıl bi insanım mesajı veriliyo burda.
    ask herseyi affeder mi

sözün kısası, güzel şarkıdır, severek dinleriz de, her sevgilisini aldatan da sabahına şarkı yazmasın be kardeşim.

ayrıca, sözkonusu şarkıya cevaben, (bkz: son pişmanlık neye yarar)
  • [oha yazılmamış.]

kime ne? albüm kartonetinde şarkının geri vokalinde şebnem ferah'ın adı geçer. son nakarata girmeden atılan çığlık şebnem'indir, evet.
  • turk rock muzik tarihinde mihenk tasidir.

1995 yilinda henuz teoman ve sebnem ferah piyasaya cikmamisken o zamanlar muzik piyasasina hukmeden kral tv ve ozel radyolardaki pop/arabesk-fantezi hegemonyasini delen ilk sarkidir, kasedi de muzik marketlerde genis kitleler tarafindan alici bulan ilk "rock" kasedidir. bu sarkiyla baris manco, erkin koray tarzi anadolu rock devrini kapatan surec hizlanmis, daha avrupai/batili/genc rock tarzi mainstream hale gelmistir.

sonuc olarak son 5-10 senede patlayan rock sarkicilari/gruplari ozlem tekinin 22 sene onceki emeklerine cok sey borclular.
  • ne spotify ne de apple music ne de itunes'da bulunmayan şarkıdır. özlem tekin fanı sayılmam da bu şarkı baya iyi .
  • - aşk her şeyi affeder mi?
    - aşk affedebilir ama ben affetmem.

(bkz: yürü be şampiyon) (bkz: karizmatik cevaplar)
  • ikokulda öğretmen tahtaya kaldırıp herkes bildiği bir şarkıyı söylesin demişti. millet anaokulu şarkıları söylerken ben bu şarkıyı söylemiştim. öğretmen dumur olmuştu tabi. ilkokul 2'ye giden bebe ''güzel günlerin hatrına aşk her şeyi affeder mi'' diyordu...

özlem abla büyüksün...
  • şöle anlatalım aşık olduğun kişi başka biriyle birlikte oldu. ahlaki olarak bırakman gerektiğini düşünürsün ve ayrılırsınız. aslında sevgilinin pişman olduğunu sana yalvarmasını beklersin ama o bunları yapmaz. sonra pişman olan sen olursun görmemezlikten gelseydim diye düşünürsün ve öle bir an gelir ki o aldattığı çocuk gelsin benimde götümü siksin ama yeterki barışalım dersin. o yüzden affeder kardeş çok seviyorsan ahlak, namus, gurur sökmez.
  • güzel şarkı. benim buna dair yorumum ise:
    belki zamanla bi' şeyler örtbas edilir. ama unutulmaz.
    affedilmiş gibi gösterilebilir de, ama affedilmez.
    her şey affedilmemelidir, suçu yapan kendim de olsam aynı şeyi savunurdum. affedilmeyi hak etmiyorsam affedilmemeliyim, kaldı ki kendimi bile affedemeyecek kadar büyük bi' şey yaptıysam başkası beni nasıl affedecek...
  • -ask herseyi affeder mi ?
    -eder.
    -eder demekle olmaz,ask herseyi affeder mi?
    -o zaman etmez.
    -etmez demekle olmaz.ask herseyi affeder mi?
    -oeh
    (bkz: bi siktir git)
  • bir sıdıka hikayesinde atilla atalay tarafından orospu marşı diye nitelendirilen şarkı.
hesabın var mı? giriş yap