şükela:  tümü | bugün
131 entry daha
  • bihter de behlül de haksızdı. sadece behlül ekstra şerefsizdi. sevmediği nihalle evlenecek kadar , çıkıp bihterle ilişkisini açıklayamayacak kadar ,kendi başına bir hayat kuramayacak kadar korkaktı. halbuki tamam dese bihter adnan'a her şeyi açıklayabilirdi. öyle de bir kadındı.*her ne kadar bihter'in ölüm sahnesinde defalarca ağlamış olsam da yine de bu büyük ihanetlerinin ikisine de hiçbir koşulda güzel bir son getirmemesinden dolayı mutluyum. zira bu hikayede en temiz kalpliler (bülent,matmazel ,nihal*) en az bu ikili kadar zarar gördü.o yüzden trajik olsa da en azından adil bir finaldi.

edit:beşir röntgen yapıp yine de kimseye söylemediği için sildim.
    edit2: adnan bihtere tecavüz etmişti .
    not:algısı kapalı arkadaşlar için tecavüz, kişinin rızası dışında cinsel ilişkide bulunulmasını kapsayan bir cinsel saldırı türü.
  • adnan ziyagil haklıydı. bir insan bu kadar istanbul beyefendisi olup bu kadar büyük bir acı çeker mi? hiç "o da kızı yaşındakine bakmasaydı" demeyin. o karizma o donanım kimde var? acun bile ilkokul terk bir adam olmasına rağmen torunu yaşındakilerle takılıyor. aah adnan ah. devamını göremedik ama umarım o jeeple gittiğiniz yerde mutlu olmuşsundur. matmazele bakacak zevksizlik yok sende. eminim bihter'in karakterlisini bulmuşsundur.

edit: "ednan da tecavüz etti" diye yazmışlar. ednan'ı da bihter delirtti. ben bihter'i sevmiyorum.
    ekleyelim: geyik yapıyoruz zaman öldürüyoruz çok ciddiye alan olmuş. belki gerçek hayatta evlilik içi tecavüze uğrayan kadınlar da okuyordur "evlilik içi tecavüz suçtur" adnan da bu hareketinden dolayı suçludur. sebep her ne olursa olsun. saygılar.

bir ekleme daha : acun bey istanbul üniversitesi ingilizce öğretmenliği terkmiş. en son amokachi peşinden soru sormak için koştuğu yerde kaldığım için öyledir diye tahmin etmiştim. acun bey'e de buradan saygılar*
  • yine bu çukura düştüm. başlığı görünce tutamadım çünkü tez bitti ama doktora başladı. her neyse konumuza dönelim. aslında kimse haklı değil. neden mi? matmazel'den bülent'e, mutfak takımından bet bakışlı adnan bey'in şoförüne herkes eşit derecede haklı ve haksız. dizisi için konuşuyorum bu arada. bihter'in ilk zamanları çok masum ve tatlı, behlül'e ilk aşık olmaya başladığı zamanlar da öyle. ama haklı yapmaz bu durum onu. aldatmasını bile geçtim 105 yaşında adamla evlenmek nedir!!! hırs yüzünden bu kadar cahillik de ne bileyim!! matmazel kıskanç ve despot neden haklı olsun ki? ayrıca bülent de ortalık karıştıcı, gürültücü bir çocuk o da haklı değil. eğer kronolojiye ve geçmişe bakmazsak firdevs hanım belki ya da belki de doruk en haklı... kim bilir, dizi o kadar güzel ki hiçbir karakter ne tamamen iyi ne de tamamen kötü, ne tamamen sevimli ne de tamamen itici. her şey olduğu gibi gözler önüne seriliyor bütün çıplaklığı ile. insan olmak da bu değil midir zaten? "aptallık etme"yelim.
  • (bkz: yengen)
  • haklı ya da haksız olan kimse yoktu. günümüzdeki türk dizilerinde olduğu gibi tamamen siyah ya da beyaz karakterlerden oluşan bir eser değildi aşk-ı memnu. herkes griydi. kimi beyaza kimi siyaha meylederdi ama kimse net bir tondan oluşmazdı. belki de bu eseri farklı kılan ve bunun yıllar yılı konuşulmasını sağlayan etmen buydu.
  • aslan amca
  • cemile.

kahve dökmekle salak olunuyorsa ben o salaklıkla nasıl hayatta kaldım bunca yıl?
  • bihter.
    bütün hak mantarlarını yemesinden belliydi zaten..
  • firdevs hanım haklıydı.

tüm dedikleri çıkmadı mı, demek ki haklıymış.
  • nihalin astrologu

bunlara 24 haziran hayatınızın dönüm noktası olacak demiş

nitekim oldu da*
35 entry daha