şükela:  tümü | bugün
  • küçücük çocuğun adının bülent, gencecik insanların adının behlül, bihter falan konulmasıdır.. yıl 2010 aq behlül ne bihter ne?

düzenleme: yanlış anlamalar olmuş, bazı uyarılar aldım.. inci ile bi ilgim yok.. ordaki başlığı da entry'yi de daha önce görmüşlüğüm yok.. rahat olun..

ccc behlül reyiz... lan?
  • boyle bir diziyi bu kadar insan nasıl izliyor bence en büyük mantık hatası budur.
  • sonunun başından belli olduğu bu dizinin finalinin ekşi sözlüğü bu denli etkileyebilmesi. her iki tık'ta bir hata alıyorum.

(bkz: hanım koş sözlük çöktü)
    (bkz: internal server error 500)
  • iki sene yayınlanması.
  • baya bildiğin sarışın behlül'ün bir anda koyu kestaneye dönen saç ve sakalı.
  • düğün gününün sabahında ekrana 'bugün' yazısının çıkmasıyla başlar her şey. burdan varsayarak yola çıkabiliriz ki;

düğünün olduğu gün hem intihar vakası vuku bulmuştur, hem aynı gün içinde bihter gömülmüştür annesi yüz felci geçirmiştir ve aynı günün akşamında behlül ün sakallarının umreye gidiş gelişe uygun hale gelmiştir. ilginç yani, üzüntüden sanırım.

mezar taşında ki ölüm tarihini görünce iyi ki bu diziyi iki sene boyunca izlememişim dedim.
  • aşk'ı memnu'daki en büyük mantık hatası bihter gibi akıllı bir kadının adnan dururken behlül'e aşık olmasıdır.
    adnan yakışıklı, karizmatik, oturaklı bir adamdır. behlül ise yine yakışıklı, hoppa bir arkadaşımızdır.
    adnan güven verir, behlül arandığında bulunmaz.
    adnan bilirsin hep yanında olur, behlül kaçar.
    adnan bihter'in annesine bile bir sürü iyilik yapar, behlül ise ancak nazik davranır. (ki adnan da zaten çok naziktir, çok beyefendidir.)
    behlül bihter'i elli kere aldatmıştır, adnan kimseye yan gözle bakmaz.
    bihter'le behlül küstüklerinde bu süre uzar, behlül yurtdışına falan kaçar. adnan ise bir gün bile dayanamaz geliverir sevgilisinin yanına.
    adnan zengindir, behlül amcasından dolayı zengindir.
    adnan işini iyi bilir, behlül hala üniversiteden mezun olamamıştır.
    adnan evlenilecek erkektir, behlül eğlenilecek erkek. (eğlencenin dozu aşılınca intihara giriyor.)
  • 61. bolumde rivadaki evin yolunda bihtere kesilen ceza makbuzunda goruyoruz ki dogum tarihi 10.10.1979.
    final bolumu olan 79. bolumde behlul saci sakalina karisip yaban olmus bir halde bihterin mezarinin basinda aglarken mezar tasinin uzerinde yazan dogum tarihi 14.11.1983.

araya 18 bolum girdi diye dizinin senaristleri detay manyagi izleyicileri biraz fazla hafife almis sanki. bak, burc olayina hic girmiyorum zaten.
  • 79. bolumun(final bolumu) son sahnesinde adnan, matmazel, nihal ve bulent cekirdek ailesinin icinde bulundugu araba yavas yavas yalinin kapisina dogru giderken arabanin uzaklasmasini izleriz. bahcenin cimenleri ve agaclari yemyesil iken yerlerde kurumus agac yapraklari bulunmaktadir.
    dizinin finalinin cekildigi ve yayinlandigi ayin haziran ayi oldugunu da hatirlatmakta yarar var.