şükela:  tümü | bugün
  • -son- yazıp jenerik girsin yeter...
  • şaşalı bir son olmasın bence. millet köşkte oturup çay içerken "son." yazsın bitsin, bir daha da devamı çekilmesin. türk halkı oyuna geldiğini anlasın. bir daha böyle dizilere prim vermekte zorlansın...
  • halid ziya uşaklıgil'in torunları gelsin ve en büyük erkek çocuğa bihter versin
  • beşir alayına gider...

not: kitapta beşir zencidir.
  • adnan olaya uyanır gibi olur, bihter'le son bir kez daha kavga ederler. bihter gider kendini vurur. final cümlesi adnan aval aval boşluğa bakarken dudaklarından dökülür:
    - şimdi herşeyi daha net anlıyorum. bihter beni gerçekten seviyormuş.
  • evin hizmetlisi olan beyamca kara duman'a dönüşüp evdeki herkesi parça-pinçik etsin...son sahnede tekrardan vücut bulup yüzüne yakınlaşan kameraya gözlerini belerterek: "ya ne olacağıdı?" diye höykürüp hunhar kötü adam kahkahalarıyla görüntü siyaha düşsün.
  • bir tane ayşecik filminde filmdeki tüm karakterler + onlarca figüran, sahile inip garip garip dans ediyorlardı. böyle bir sahneyle bitse, gözlerim dolar, ağlarım doğrusu...
  • bülent sonunda çıldırıp üvey annesine hallenir.

(bkz: amına koyduk bülent başkan)
  • adnan bey herşeyi öğrenir; yükselik yükselir yükselir... fezaya kadar yükseliiiiiir...

ertesi gün;
    bihter: aşkım şaka yapmıştık biz sana, ama çok kırıldım bunu yediremem kendime, böyle bir hakareti kabul edemem!..
    adnan: ne diyosun?..

behlül:amca şaka yapmıştık biz sana, böyle bişeyi benden nasıl beklersin, benden nasıl şüphelenirsin sen amca?..

nihal: baba şaka yapmıştık biz sana, behlüle bunu nasıl yaparsın, mutluluğumla nasıl oynarsın?

firdevs: adnan bey şaka yapmıştık biz size, böyle bişeyi nasıl yakıştırırsınız bize.. bunu kabul edemeyiz, bunu hakaret olarak alıyoruz?..
    adnan: ne diyosunuz?..

bülent: baba şaka yapmıştık biz sana, biz öyle çok fakirdik ki.. (dur lan karıştı burada eheh)

....

adnan bey odasına kapatır kendini, kapıyı da kilitlemiştir... bir el silah sesi duyulur (o silah göründü ya kaç kere pek tabi patlamalıydı), bir not bulurlar adnan'ın başucunda;

''ben bunu eşime, behlüle, aileme nasıl yaptım, allah beni kahretsin... çok yükseldim lan... aaaaa merhaba inci...)

...son...

editossss:adnanın başucundaki notta yazılan kısım şudur sadece; ''ben bunu eşime, behlüle, ailem nasıl yaptım, allah beni kahretsin!..''

''çok yükseldim lan... aaaaa merhaba inci'' kısmı notta yazmıyor, ahahah yoksa mantıksız olurdu benim finalim.. senaristler göreyim hadi sizi!
  • behlül, sawyer'la yasak ilişkisini açıklar, bunu duyup akıl sır erdiremeyen michael scofield kafayı çizer ve tedavi için dr. house'a gider, kazanan michael westen olur...