• insan da bir hayvan oldugundan kelli, asik olmadan da sex yapabilir. ama asik oldugu biriyle yaptigi sexin asik olmadan yapmasindan kat kat daha zevkli oldugu suphesizdir.
  • aşk çok derinlere inebilir, seksin en fazla derinliği onbeş santimdir- woody allen
  • en son ispatlandığına göre:
    seks, aşkı hissetmeye yol açan hormonları mı ne ya da salgıyı yaratıyor. (hadi canım eee?) bu yüzden ne kadar çok seks o kadar çok aşık olduğunu sanıyorsun falan filan.
    e zaten:
    kadınlar aşık olduklarıyla seks yaparlar
    erkekler seks yaptıklarına aşık olurlar
  • -seks istiyorum
    -ama aşık olmadan yapmam doğru olmaz
    -ne yapmalıyım?
    -buldum hemen aşık olmalıyım
    -peki nasıl olacak?
    -birini seç, iyi yönlerini gör, seks yap...daha sonra diğer yönlerine bakar ayrılırsın
  • ask naiftir, seks ise ilkel... bu iki kavram, iki farkli atom olarak da varliklarini surdurebilirken, bileskeleri olan molekul*, dunyanin en buyuk hazzidir.

ask-hormon bagintisi, sanilanin aksine duz mantik calisan bir proses degildir. batida infatuation tabir edilen temeli cinsellik gudumlu yogun ilgi turu, farkli bir olgu olmasina ragmen, buyuk kitlelerce ask diye adlandirilarak, askin tamamen hormonal kaynakli fizyolojik bir etkime-tepkime hadisesinden ibaret oldugu yanilgisini yaratmistir. oysa suregelisi sirasinda bazi hormonlari harekete gecirdigi dogru olsa da, askin cikis noktasi hormonlar degildir.

kavram karmasasini engellemek icin, ortaya bir simulasyon sunalim:
    nermin, mahallenin eli yuzu duzgun kizlarindan biridir, haliyle mahalle delikanlilari tarafindan pek bir pirim yapmaktadir. bir gun kahvenin onunden gecerken, soyle bir diyaloga tanik oluruz:

- abi var ya, hastayim ben bu kiza ya, ruyalarima giriyo... yaniyorum ulan! ol dese olurum*, sabah aksam yalarim bunu ben... seviyorum ulannnnn!
    (bkz: infatuation)

- iyi kizdir nermin, senin gibi bir okuze gitmez isallah... konusma oyle yalarim malarim, asabimi bozma benim...
    (bkz: sevgi)

- siktim onu ben...
    (bkz: seks)

oysa bir kisi daha vardir simulasyonumuzda. misal nerminin okul arkadasidir. birlikte yerler, icerler, gezerler, sohbet ederler... nermin onun icin dunyanin en guzel kizi olmasa da, en ozel kizidir. durusunu, heyecanlaninca saclariyla oynayisini, ciddi birseyden bahsederken hareketlenen ellerini izlemek bile keyif verir ona. uzgunse o gun guldurmeye calisir onu, korkmussa teselli eder, neseliyse birlikte gulerler... arada damarina basar, kizdirir nermini, sonra makaraya alirlar herseyi... ici titrer nermine... dunyalara degismez onu...
    (bkz: ask)

elbette arzular da nermini bu arkadasimiz... fakat seks sart degildir. gerceklestiginde ise, o zaten artik sadece seks degildir.
  • sıfır
  • tamamlayici ogelerdir, birlikte alindiklarinda maksimum haz sunarlar ayri ayri da alinabilirler vefakat bisiler eksiktir.
    aski yuceltip seksi asagilik bisi olarak goren ve ikisinin iliskisinden bahsedilince igrencsaan diyen cogunlugu disi olan grubun yetistirilislerinde seksi tabu olarak gormeyi ogrenmis olmalari muhtemel, zira bir seyden zevk aliyorsan ve doga da bunu yapmani soyluyorsa o igrenc olmamalidir. igrenc oldugunu soyleyen dogadan uzaklasmayi her sekilde iyi bulan insan aklidir. yemek yemek de ilkel bi ihtiyac di mi?
    bi de tabi askin seks ihtiyacini daha insancil ve uygar gostermek icin uyduruldugunu savunan insanlar goruldu tanindi koklandi ve saclari cekildi ve belki de dogruluk payi olduguna karar verildi. ama bu aski asagilamak degildir, insanin ister istemez her seyi daha karmasik hale getirmesinden kaynaklanan iyi icatlardan biri olarak gostermektir derim genis zamanda.