1. ahmet ümit'in henüz çıkmamış olan, aşkın öbür yüzünü anlattığı söylenen kitabı.
  2. istanbul 4 levent-taksim metrosunda afisleri var. ahmet umit bu konuda nasıl yorum yaptı bilemiyorum ama ben 3-5 kere elde etmek için maymun oldum bir işe yaramadi. ne kopek olmak ne maymun olmak aşkta fayda etmiyor. en iyisi insanca sevmek kimse fazlasını hak etmiyor.
  3. ahmet ümit'in anlatımıyla son kitabı
    "bugüne kadar aşk romanları yazıldı ama bugüne kadar yazılanlarının çoğu bence tecimsel yani ticari amaçlı yapıldı. türkiye'de kadın bir uyanış içerisinde yani kadın uyanıyor ve haklarına doğru yürüyor. bu haklarına doğru giderken kadını çeken ilk şey cinselliktir. ama diyorlar ki sen cinselliğini yaşa özgür olursun. cinselliğini yaşamalı kadın ama kadın önce birey olarak var olmalı. kadını sadece beden olarak anlatıyor bu kitaplar. o zaman 40 yaşından sonra bütün kadınları kadın yapmamız lazım. aşk iyidir güzeldir pembedir bulutlara uçurur gibi yalanlar var. bir yanıyla doğrudur. ben aşkın öteki yüzünü anlatıyorum. hakikaten aşık olan insan köpektir. hakiki aşk insanı köpek yapar, köpek gibi dolaştırır. kitap bu yönünü anlatıyor."

    kaynak:http://www.ozgurpolitika.org/…004/08/26/allkul.html
  4. sadece erkekler için geçerli olan önerme..
  5. an itibari ile ntv de yayınlanan gunluk hayat programinda konuk olan ahmet umit'in ask koleliktir basligi altinda tanittigi piyasaya yeni cikan kitabinin adi
  6. yazar köpeklikten maksadının, köpeğin sahibine * karşı beslediği güçlü sadakati ve sadakat bulamadığı yahut aradığı her ne ise'ye ulaşamadığı noktada köpeğin * kendine veya sadakat gösterdiğine (sahibine) *zarar verici olması olduğunu açıklamıştır.

aşk köpekliktir hakkında bilgi verin