şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "ask me" adlı şarkılar aslında ferdi tayfur'un "bana sor" adlı şarkısından esinlenilmiştir.
  • asıl adı 'fatih belediyesi turizm elçileri' olan ve iki sene (2011-2012) supervisor olarak çalıştığım nadide proje. projede tarihi yarımada 7 ayrı çalışma bölgesine ayrılmış durumdadır. bunlar sultanahmet, ayasofya, yerebatan, divanyolu, kapalıçarşı, gülhane ve eminönü. projenin amacı dil bilen lise ve üniversite öğrencilerine hem tarihlerini öğrenme hem de dillerini geliştirme imkanı sunmak bunu yaparken de hanutçu denen illetten turistleri kurtarmak ve düzgün bir şekilde karşılıksız çevreyle ilgili bilgi almalarını sağlamaktır.

projeye giriş iki aşamalıdır. birincisi yazılı ingilizce sınavı ikinci ise bunu geçenlerin çağrıldığı sözlü ingilizce (ya da hangi dili biliyorsanız) sınavı. bu aşamaları geçtikten sonra turizm elçilerini sertifikalı bir eğitim bekliyor. bu seminerlerde ise grup dinamiğini sağlayacak ve gönüllülük esaslarını hazmettirecek bir eğitim verilir. ve eğitimden sonra ise sultanahmette bir tarih hocası eşliğinde saha eğitimi verilir.

tüm bu sınav ve eğitimlerden sonra proje anca temmuz başı gibi başlar ve kesin bir tarih olmasa da eylül başı gibi biter. proje gönüllü bir projedir fakat yine de belediye'nin gönlünden elçilere günlük 15 lira(değişebilir) bir harçlık kopar. ve okul başlamadan önce yapılan 25 günü dolduran elçilerin sertifikalarını aldığı bir yat gezisiyle proje son bulur.

yeni kültürler ve kendini tanımak aynı zamanda güzel arkadaşlıklar edinip dilini geliştirmek için hakikaten bulunmaz bir fırsattır. mustafa demir'in projesidir. yarın öbürgün yerine başka biri gelse de hangi partiden olursa olsun sürdürmesi gereken projedir.
  • kendi kızımdan biliyorum. ergen yatağı olan site. kızın ne düşündüğünü, nerelere takıldığını, ne tür mevzuları olduğunu vs. oradan biliyorum. geçen gün telefonda konuşuyoruz. bu çakal ağzımı aradı. baba, ask.fm diye bir site var biliyor musun? ne fm? frekansı kaç diye sordum. hmmm bilmiyorsun, iyi dedi. ulan sen çakalsan, ben senden çakalım :)
  • istanbul'un fatih ilcesinde turistlere yardımcı olmak amacıyla hayata geçirilen gönüllü turizm elçileri projesi.
    http://www.fatih.bel.tr/…zm-elcileri-is-basi-yapti/
  • 2018'de verilen günlük harçlığın ne kadar olduğunu merak ettiğim oluşum. bir mesaj var yeşilinizi alırım