şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #37506318)
  • yanıtı sanatcı ruhhluysanız aşk, evinizin kadını ya da erkegi iseniz sevgi olan cok net soru.

ben sahsen sanatcı ruhluyum. sıpsevdiyim. ota bocuge bortuye asık olan ve her baktıgı yerde illa ki guzel bir seyler goren ben erkek gibi guzel bir ırka mı asık olmayacak? ustume iyilik saglık. edip cansever "bana kalbimdesin deme, bilirsin kalabalık yerleri sevmem" dizesini muhtemelen benim gibi bir kadına yazmıs. elbet zırt pırt asık oluyorum dediysek benim de kendi kategorilerim var. gecerken ugradıgım ask hikayelerim var, kalbimin cok agır geldigi tek tuk hikayem de var...... simdi sen sandın ki ben evimin kadını olamam, yenisine asık olunca basar giderim. buyuk konusmayayım ama esim saygıda sevgide bana kusur etmezse kafamı kessen yapmam, esime kıyamam. otururum evimde, ailemin basında, onun dizinin dibinde.
    baskası icin askımdan gebersem de esimi harcamam, harcayamam......

yani neymis? bu da rolatifmis.
    sanatcı ruhlu ama yuvasına sahip cıkan cinsli de olunabiliyormus.

"in another life when we are both cats." diyerek de selam soyleyelim butun asklarımıza.
    -gulucuk de gulucuk-
  • ikisi de aynı bok. başka türlü bir şey benim istediğim

gelmiş geçmiş en klişe versus.
  • sevgiyi aşka değişmem aşkı sevgiye dönüştürür, yılları üstüne meze yaparım. yaşarım sevdiceğimle bir ömür o yüzden sevgi candır.
  • aşk, bir sagınak yagsa da beraber ıslansak ozlemi gibi..
    aşk, bir gun sabah sabah vapur dudukleri calarken sacım basım dagınık sana kapıyı acıp kucagına hasretle aylar sonra atlamam gibi..
    aşk, bir bakısına-bir gulusune-bir sozune dunyaları sermeye hazır olmam gibi (sebnem gulusunde uranyum enerjisi gibi bir sey var. sebnem guldu, sebnem bana guldu diye herkese benden cay ısmarlamalıyız)
    aşk, yureginin carpıntısı, ona bir baska atması..
    aşk, gozlerine kilitlenmek ve gozlerini gozlerinden cekmemeyi dilemek..
    aşk, her yeri toz pembeye boyayan bir renk, artık inan bana herkes ve her sey daha guzel..
    aşk, kendini yeniden hayat dolu hissettiren, gozlerine gunesi konumlandıran, bulbuller gibi mutluluk şakımana sebep olan hal..
    aşk tutku, aşk dunya bir yana o bir yana hali, aşk gozunun ondan baskasını gormemesi, aşk oznesi belli ve degistirilemez.. aşk, illa o......

ama bu harkulade duygunun tek rakibi var ve bu rakip cok saglam bir rakip: sevgi

sevgi ki giydikce uzerine tam olan bir kıyafet.
    sevgi ki seni usursen bir kat daha seven anne.
    sevgi ki sana her durumda, her kosulda, istisnasız her gun sahip cıkan bir baba.
    sevgi ki basarın kadar basarısızlıklarını, suslu hallerin kadar truksuz ve seffaf ve kimi zaman agır kusurlu durumlarını da bagrına basıp benimseyen.
    sevgi ki boyle bir cumlede soylenince kolaymıs gibi geliyor ama hastalıkta, saglıkta, refahta yoksullukta, iyi gunde kotu gunde, olum sizi ayırıncaya kadar orada.
    sevgi birine gozu kapalı guvenmektir ve sizi asla yarı yolda bırakmayacagını bilmek.
    sevgi her kırısıklıgına tanık oldugun biriyle yaslanmaktır ve her gununde yanında olmaktan gurur duymak.
    sevgi ailedir. sevgi yuvadır. sevgi gecmisten gelecege bir olma hali, cogalma hali ve sonsuzca bir durmaktır.

ask mı sevgi mi?
    cevabı size dair cok sey ifade eder.
    aşktan vazgecemeyecek kadar tutkulu bir asık amma yuvası olmadan huzursuz olan ve vefa duygusu cok gelismis, ustune biriyle/onunla yaslanmayı ultraromantik bulan bir sevgili iseniz ne mi yapıyorsunuz?
    hay ben boyle mizacın diyor, asık oldugunuza iciniz yana yana yolun acık olsun deyip sevdiginize varıyorsunuz ve asla isin ilginci pisman olmuyorsunuz. yaptım... oradan biliyorum.... gene olsa gene yaparım.
    -gulucuk de gulucuk-
  • cevabi kisiden kisiye degisebilecek sorudur.

bana gore:

ask gecici olabildigi gibi tekrarlanabilir bir durum da olabiliyor. misal bir adama defalarca asik olabiliyor insan. belki de tekrar tekrar asik olmak degildir de askin zirve yaptigi anlar vardir. oyle yada boyle gercek ask 1 insana karsi yasanir, 1 kez gercekten asik olur insan. belki de ben oyleyimdir genelleme yapmayayim. ask, elinin ayaginin titremesi diye kodlanmiyor bende. mutluluk, huzur, onunla birlikte hayattan zevk alabilmektir, onunla hayatini birlestirmek istemektir ask.

ask sevgiye donusebilir. sevginin aska donusmesi gibi bir durum cok cok nadirdir ve bence cok gercekci bir yaklasim degildir. ask bir insani cok fazla tanimadiginda hissettigin duygu yogunlugudur. sevdigin adam okuz degilse askin devam eder.

bu durumda sevgiyi aska tercih etmek akilci gorunuyor gibi ama ikisi birlikte olursa tadindan yenmez.
  • ben sevgiciyim. emekciyim.

simdi sanırım asık oldugum bir adam var. itiraf etmesi zor ama bir senedir kendisiyle yatıp kalkıyorum. dus pembesi hayaller kurduruyor bana....
    ama bundan birkac hafta evveline kadar cok sevdigim ama asık olmadıgım eski esim bana gelse, beni geri al dese ben esimi alırdım..
    dusun bir tarafta ruhumu kıpır kıpır eden biri var.... ama ben gene de eski esimi secerdim. cunku buyuk hikayeler bir gunde insa edilmiyor, 10 sene verdik birbirimize, cok emegimiz var birbirimizde.

ama artık almam eski esimi, ayrı.
    birkac ay evvel karsında bana geri don diye agladım, bana seni sevmiyorum dedi buz gibi bi sesle vicdansız. reddetmenin bile bir uslubu vardır.
    artık beni hak etmediginden cok eminim..
    daha iyisi gelecek.... tam anlamıyla beni anlayan, ruhumu buyuten, hayatın beraber cok anlamlı ve cok neseli ve cok kıpır kıpır oldugu birisi....
    ay hadi insallah.
    -gulucuk-

ruh esi kimdir? yanında en fazla kendine benzedigindir, ruhunu en cok buyutendir....
  • e) hepsi
  • aşk mı sevgi mi diye sorsalar güven derdim. bir erkek olarak huzurlu olmak isterseniz hem güven verecek hem de güven duyacaksınız. güven sonra sevgi ile hislerinizi taçlandıracak.

aşk mı? aşk olmasa da olur. hastalıklı bir duygu aşk. nice aşıklar gördük gündüzleri boş boş bakan, geceleri hiç uyumayan ve maşuk tarafından hiç umursanmayan.