• kenan'ın* tamirhanesinde eli yüzü kir pas içinde araba tamir ederken bile kar beyazı bir atlete sahip olmayı başardığı dizidir. kendisi yakında deterjan reklamlarında karşımıza çıkabilir, benden söylemesi*
  • sevilesi dizi..yani seviyorum ben bu diziyi.
    ama izlemeyi değil, sadece dinlemeyi. dizinin oynayacağı saate ayarlıyorum yapmam gereken ev işlerini. sonra onlar içerde birbirlerine saçma sapan laflar söylerken arada bana sesleniyorlarmış gibi geliyor. egolarım tatmin oluyor. iş yapmak da hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

"...ekin, bırakma beni"
    "...ekin, sen bu olamazsın, gerçek hislerin bu olamaz, yalvarırım sana..."
    "...ekin, bu bizim çocuğumuz değil mi doğru söyle..."
    "...ekin, ömrüm boyunca seni seveceğim..."
    "...ekin, affet artık, ne olur..."
    "...ekin, kaç yıldır evliyiz, bi kere vermedin. yetti canıma artık..."

o kadar çok eğleniyorum ki.
  • bokunun bokunun bokununun bokunu çıkarmış dizi.

efendim, güzel bir çarşamba akşamı, oturmuş lyon - milan maçını izliyorum.*kumanda da elimde mis gibi.ooooh...o kanal senin, bu kanal benim istediğim gibi zap yapabiliyorum.bi süre sonra bu dizinin yayınlandığı kanala da basıyorum ki birde ne göreyim..şok şok şok...dumurdan dumura geçiyorum, paralel evrenler arasında kendimi kaybediyorum bir anda...

ilk açtığımda sarp bey'i, ekin kişisine şaka yaparken yakalıyorum.yok efendim sana düğün yapmicam da, yok efendim yüzüğe ne gerek var da, yeniden evlenmeye lüzüm yok da cart curt...sonra ne oluyor? şakaaaa..şaka yahu şaka..bildiğimiz şaka.hemen inanmayın, üzülmeyin...endişelenmeyin ya da korkmayın..dizi bitmeyecek..torunlarıma izlettirecem bu diziyi.biter mi hiç?

çok afedersiniz, sikerim böyle aşkın ızdırabını deyip kanalı değiştiriyorum.tekrar maçıma dönüyorum ama maç mı kaldı arkadaşım..aklım diğer kanaldaki gizemli dizide."lan" diyorum, "sakın bu ekin de sarp'a şaka yapacak olmasın?" dayanamayıp yeniden basıyorum kanala...

a aaa? birde ne göreyim.bu sefer de ekin hanım, sarp beye şaka yapıyor.tabi ben maldım ya, ilk bakışta neler olacağını kestiremiyorum.bekliyorum ne olacak diye..sarp bey içeri giriyor, ekin hanıma evlenme teklif ediyor.ekin hanım da pek güzel sittiri çekiyor ilgili şahsa."hayııır" diyorum.."olamazzz.." "yapılır mıydı be bu sap gibi.. aman sarp gibi çocuğaaa" yönetim istifa diye tempo tutmaya başlıyorum..derken maç aklıma geliyor, tekrar kanal değiştiriyorum.(hala 0-0)

tabi yeniden açarım maçı açmasına ama aklım bu sefer de sarp'ta kalıyor."yazık ulan çocuğa" diyorum."dur bi daha bakayım şu kanala" deyip ölümcül bir hata yapıyorum.bu sefer de ilkokul ikinci sınıf düzeyinde bir espri anlayışıyla ekin hanım, sarp bey'e şaka yapıyor..(hiç kusura bakmayın, anlatamayacağım.yazarken bile zorlanıyorum.imdat.stop.)

artık, ağlamak istiyorum sayın seyirciler deyip tekrar maça dönüyorum."eeeh, maçın da içine ettiniz zaten, gol olmicak gibi" diyerek dizideki sır perdesini aralamak için yeniden dönüyorum bu baş yapıtın bulunduğu kanala.

"evet" diyorum."bu gizemi çözse çözse bi tek sadettin teksoy çözer.." ama sonra düşünüyorum da o bile bu kadar boş işlerle uğraşmaz.
    derken tekrar odaklanıyorum bu diziye.bir de bakıyorum ki kenan adlı şahıs, eline silahı aldığı gibi diziyi sonlandırmaya gidiyor.."helal olsun lan" diyorum."herkesi öldürüp, diziyi bitirecek." "delikanlı adammış..."

yahu bir de ne göreyim, feride adlı halk kahramanına, kenan tarafından yazılmış bir mektup gitmesin mi? "aha" diyorum."demek ki kilit kişi feride." "bu diziyi bitirse bitirse feride bitirir."

o sıralarda ise mutlu mesut eğlenmekte olan sarp ve ekin kişileri, tam evlenmek üzere imzayı atacakları sırada salona şaka ekibimizden olan bir hanımcık girmesin mi? "duruun!" diye bağırıyor kendileri."bu sarp şerefsiziyle evlenemezsiyyynn ekin gıızııım!" tam "çünkü siz kardeşsiniz" repliğini duyacağımı sanarken, "çünkü sarp'ın benimle ilişkisi vaarr!" cümlesiyle karşılaşıyorum.ahaha diyerek yarılıyorum kendi kendime.lan bi ben kaldım sarp'la ilişkiye girmeyen.o da aslında bi kaç bölüm sonra kasarlarsa olacak zaten de ne bu kardeşim ya? hayır, böyle bir şakanın olacağını daha ilk espri yapıldığında anladık.gerizekalı mı sandınız bizi?

neyse efendim, asıl can alıcı nokta ise kelimenin tam anlamıyla birazdan başlayacaktır.feride tabir ettiğimiz catwomen, kenan'ın sarp'ı vuracağı sahnede olay mahalline girip kenan'ı vuracaktır ama daha fazla dayanamayacağım.yazamıyorum.cidden..(bi de utanmadan esrarlı bir boyut kazandırmaya çalışmışlar.yahu biz feride'nin kenan'ı vuracağını, evine mektup geldiği sahnede anladık.kimi kandırıyosunuz siz?)

hayır, bir de son olarak ekin "hikayemiz asıl şimdi başlıyor" demesin mi? işte tam bu sırada aklıma "öldürmeyen allah öldürmüyor" sözü gelmiş ve şimsekler çakmıştır sevgili okuyucular.

anlaşıldı arkadaşım, anlaşıldı.sizin bu diziyi bitirmeye niyetiniz yok.bi sonraki bölümde tüm karakterler ölse, dünya yok olsa bile siz bilmem kaç sene öncesine flashback yapar, yine devam ettirirsiniz bu diziyi anlaşıldı...
    yahu, bitirin de paranızı ben ödeyeceğim kardeşlerim.yeter artık.hem bak, sizin dizinin yerine voltran'ı da koyarız, daha çok reyting alır.valla bak, ciddiyim.(allahım, şu dizi için de milyarlarca karakter tuş vuruşu yaptım ya, sen günahlarımı affet ya'rabbiii..)

bu arada, konuyla ilgisi yok ama lyon-milan maçını da 6-2 lyon kazandı deeeeeeeeeeermişiiiimm..şaka lan şaka, 0-0 berabere bitti maç.ekin-sarp ikilisi gibi espri yapayım dedim sadece.eki eki eki.
  • en sevdiğim karakter ekin'dir bu dizide... kaç kişi kurtulma şansı 10'da 1 olan bir beyin ameliyatına girmeden önce eline ayna alıp, saçları kesilince nasıl duracak diye bakma gereği duyar allah aşkına? ekin gerek duyar işte... o derece yüzeysel, o derece ruhsuz, o derece salak bir karakterdir. bu yüzden bayılıyorum ben ona...
  • zarla oynanan bir oyundur, 6 yüzünün hiçbirinde 0dan başka rakam yoktur...
  • kenan dogulu'nun yillar onceki bir kiz arkadasindan ayrilmasi uzerine yesilyurt'taki su anda uzerinde galeria'nin oldugu parkta sarhos yururken sozlerini yazdigi sarki.
  • erkin koray'in ters zamanlarda dinleyince yamultan $arkisi.(bkz: ah ulan ah)(bkz: kaltak)
  • bir fps'dir.

oyuncu oyuna başladıında elinde bi adet pistol (saf temiz duyguları) vardır. o pistolün ateş edebildiini bilmektedir. öldürebildiini de bilmektedir. ama daha fazla bilgisi yoktur. mutlu mutlu ilerler. karşısına çıkan minionları (küçük tartışmalar olmaktadır bu minionlar) fazla zorlanmadan temizler. yeni silahlar (sewgilinin ilgisini çekicek fikirler) bulmaya başlar. yavaş yavaş zırh (tecrübe) da edinmeye başlamıştır. minionlar güçlendikçe daha güçlü silahlarına başvurmaktadır. yani buraya kadar pek sorun yok gibidir.

derken sewgili playerımız boss'a gelir. (ayrılık öncesi sorunlar yumağı) hemen en güçlü silahını çeker ve amansızca saldırır. ama boss'umuzun hitpointi oldukça yüksektir. player şaşırır, mermileri boşaltmaya devam eder. daha sonra dehşetle farkeder ki, boss da oyuncumuza oldukça sıkı saldırmaktadır. ne zırh kalmıştır ne de ammo. health'inin hızla düştüünü farkeden oyuncu paniğe kapılır.
    saldırmayı bırakıp canını (ilişkisini) kurtarmanın yollarını arar. ama o da diğerleri gibi ilk boss'ta ölüp gider. bunun tek bi sebebi vardır : playerımız strafe yapmamaktadır. bu yüzden çota çota kafasına yedii bossweaponla mefta olmuştur. ve bu oyun (sevgili) bitmiştir. üzülür ve öfkelenir.

dalgayı kapan cin player, benzer bi boss'a geldiinde kolayca geçer. dikilip ateş etmek yerine strafe yapmıştır ve çok az hasar almıştır. ama o da bidahaki boss'a geldiinde ölür. hayal kırıklığı. bu böylece sürüp gider. ama bu boss'lar asla aynı diildirler. bir boss'la tek bi kez karşılaşma şansı vardır. karşılaşma kaybedilirse o fps uninstall edilip, cd'den frizbi yapılmalıdır.

çünkü aşk oyununda save&load yoktur... (cd'den kurtulmazsanız alkollüyken tekrar yüklemeye kalkışabilirsiniz. anakart yanar.)
  • level'ları şu şekildedir.

bakışma,tanışma, anlaşma, flört, hoşlanma, çıkma, sevme*, anlaşamama, ayrılık, aşk acısı.

game over sonrasında zaman öldürmek isteyenler için :

(ara: eski sevgili)
  • sanırım dünyanın en düşük bütçeli klibi bu şarkı için çekilmiş.
    tek kamera var ve sis efekti için yan tarafta mangal yakılmış. o ne biçim duman lan. adam astım olur, rengi koyulaşır.
hesabın var mı? giriş yap