• ya normalde bu film için klavyedeki her tuşa basışım başı harcadığım emeğe yazıklar olsun ama dayanamıyorum yazıcam. ya arkadaş siz bu filmi çekerken hiç utanmadınız mı? ya hiç aklınızdan biz napıyoz amk demek geçmedi mi? siz o sette çalışan insanların emeğine, harcadığınız paralara acımadınız mı? allah kahretsin.

şimdi yorumlarıma geçiyorum (dikkat spoiler içerir)

bir insan evladı neden yazın ortasında folklör çizmesiyle dolaşır bunu bana birisi açıklayabilir mi? burak özçivit sen süreyya yalçın mısın? bari hunter giyseydin bütün yaz. puh
    kız sözde kendisine tecavüze yeltenen adamı vurup ölüp ölmediğine bakmadan ve öldüğünü varsayarak evinden çıkıp bodruma geliyo. e madem adamın öldüğünü düşünüyosun polis senin peşine düşmeyecek mi? nasıl oluyo da elini kolunu sallaya sallaya otobüslere biniyosun? hadi bindin geldin dondurmacıda iş bulacağın içine mi doğdu kızım senin? dondruma yapmayı öğrenmek istiyomuş da bilmemne.
    kız pansiyona borç takıp kaçmaya kalkıyo ama kaçışı da sadece sahilde durmak. biri gelip alıcak bunu sanki. ayrıca noldu o borç pansiyoncu göt kadar yerde kızın peşine düşmedi mi?
    ya hadi bunları geçtim ulan öldü sanılan adam çıktı geldi sen niye hala çocuğa aha ben bu adamı vurdum, öldü sanıyodum ama ölmemiş peşime düşmüş ibne ayrıca babamı da bu piç öldürmüş gel biz bunu polise verelim demiyosun??? niye yani?? memlekette avukat mı yok gidip bi dava açıp adamı sorgulatamıyo musunuz? nasıl insanlarsınız siz ya?
    son sahnelere atlıycam çünkü o zeybek dansını falan yazmak istemiyorum başkası adına utanmak neymiş ben bugün zirvesini yaşadım. yemin ediyorum yetenek sizsiniz izlerken böyle utanmıyorum.
    kız kendini intihar edicek ayağına çapa bağlamış, oğlan yanaşıyo kayıkla elini ver diyo ulan mal mısınız kızı niye öbür kayığa alıyosun? çözsün ayağını sen bin diğer kayığa siktirin gidin amk bu ne saçmalıktır ya?
    hele o yavuz bingöl nedir o ne ayaktır hiç anlatmıyım allah kahretsin.

kısacası ben bu filmi yazanın, çekenin, oynayanın adına çok büyük bir utanç içindeyim. bi film için harcadığım 2 saatime hiç bu kadar acımamıştım.

yazıklar kere yazıklar olsun.

edit: ay bi de şey var sonunda burak özçivit ölmüş işte fahriye de meğer hamileymiş bi bebe doğurmuş ama bebe bildiğin çirkinlikte master degree. akıl var mantık var o kadar güzel iki insanın öyle uzaylı kılıklı çocuğu olur mu? bari ona özenseydiniz resmen yoldan çocuk alıp koymuşlar. daha da bişey demiyorum.
  • izlemedim lakin kötü bir film olduğunu anlamak için gidip izlemeye gerek yok, önyargı bazen çok iyi bir şeydir ve "aşk x" kodlu yerli filmlerin hemen hepsi fantastique bir berbatlık düzeyindedir. neyse şimdi filmin berbatlığını bir yana bırakalım da magazinel gözlerim beni yamutlmuyorsa bu film uğruna bir adam ve bir kadın zorlama ilişki yaşıyor resmen. "madem çalıkuşu'dan gelen azıtık bir fan kitlemiz var neden onlara birkaç ay tatmin olacakları bir ilişki hikayesi verip gişeyi katlamayalım" der gibiler. ha belki evlenip barklanırlar ben de göt olurum ama galaya elele gelmeler filan, bana bir gülme geliyor. gerçi instagram'da _fahriyeburakfan_, fahriyeburakhayranii98 gibi hesaplar açıp "sizin mutluluğunuzu kendi mutluluğumdan bile çok istiyorum" yazabilen beyinsiz, çaresiz ve erkeksiz bir kitle varken çok da fena bir şey yapmıyorlar bence asdfgfds.
  • cok begenildigi icin kulislerde ikincisinin cekilecegi... saka lan saka. bu filmin fragmanini gorup, uzerine para verip sinemada izleyen ve buraya gelip sinemada izledim diyenlere acaip guluyorum lan. hadi bi bok yedin bari burda gelip soyleme.
  • bu ney lan..
    ben hayatımda böyle salak bir şey görmedim..

kız çok güzel, çocuk çok güzel başka da bir bok yok..

ulan bunlar ilişkiye başlayınca bunu nasıl paraya dönüştürebiliriz diye yapmadılarsa bu filmi ben de hiçbir şey bilmiyorum..

bir de çok rica edeceğim ali'nin repliklerini yazan her kimse, yaşamasın ölsün anasını satayım o neydi be..

bir tür filmdir..
  • ilerde..
    neden gittin dediklerinde..
    cocuklarima..
    torunlarıma..
    hesabini veremeyecegim tek filmdir..

dünyayı kurtaran adam'a bilet alıp sinemada gitmek gibi bişey lan..
    ya da yarın bi gün akasya durağı'nın filmi çıksa ona gitmek gibi bişi..
    ya da şey gibi lan..
    seda sayan'ın programına seyirci olarak gidip 3 saat herşeyi dinlemek gibi bişi..
    ama para verip bak..
    bi de seda 15 dakkada bir bale falan da yapıcak..

ulan bi insan sinemadan çıktıktan sonra, üzerinde bi deney yapılmış gibi hisseder mi lan?..
  • şimdi film arasındaki yorumum şudur:
    fahriye ve burak birbirlerine bence çalıkuşu'nda aşık oldular ama dizinin senaryosu o kadar battı ki diziye erken final kararı çıktı. o zamanlar platonik takılan ikili, bir daha birbirlerini 7/24 göremeyeceklerini anlayınca muhtemelen "ee güzel bir elektrik yakaladık, bari bir filmde buluşalım" gibi her insanın bir ortamdan ayrılırken sarf ettiği ipe sapa gelmez gereksiz teklifi ettiler. duygular karşılıklı olunca da apar topar bu filmi yaptılar. yaparken de bir biçimde aşktan gözleri kör oldu ve filmin ne kadar umutsuz olduğunu fark etmediler, zaten hala daha fark ettiklerini sanmıyorum. oysa çalıkuşu bittiğinde bir akşam bir yemeğe çıkıp hasret giderseler, olay bu noktaya gelmeyecekti.

romantik komedi sonuçta, ne kadar kötü olabilir ki dediğim, günümü gördüğüm film.

--- spoiler ---

film bitince edit: romantik komedi değil, romantik dram çıktı.

--- spoiler ---
  • genelde burada film eleştirenlere içimden hep küfür ederim, bugün de küfür yeme sırası bendeymiş demekki, küfür ettiklerim haklarını helal etsinler.

abicim hani hep derler ya hayatımda izlediğim en kötü film diye, heh işte bu o.

ne bir heyecan, ne bir aksiyon, ne bir senaryo, ne başka bir şey, gerçekten sayamıyorum.
    elimde olsa filmlerin sinemalarda oynaması için seçici bir kurul oluştururum ki böyle filmler sinema salonlarında boy göstermesin.
    not: film demişim özür, daha çok klip gibi bir şey.
    not2: film demişim pardon, daha çok youtube için yapılmış bir video.
    resmen izleyiciyle dalga geçmişler, içimdeki kin geçmek bilmiyor bari burada bitireyim yazımı.
    kesin not: izlemeyin, tv de bile izlemeyin.
  • çoğu ekşicinin yanlış anlama sebebiyle eleştirdiği film.

gençler uyandırayım bu film son zamanlardaki en ince absürd komedi... bi de böyle izleyin. her türlü kezbanlık ve kamillikle derinden dalga geçen, sinema klişelerini acımasızca eleştiren bir film bu.
    başka türlü olamaz...
  • şu an kanal d' de verilen film. ben sözlükte takılırken annem de yanımda izliyor. arada göz atıyorum ben de.

neyse sadede geleyim. ben hayatımda bu kadar kötü bir film görmedim. izlediğim kısımları toplamda filmin dörtte birine falan denk gelir belki ama anlamamak mümkün değil. bunun yapımındaki bütçenin onda biri amatör birkaç sanatçıya verilse ortaya bununla kıyaslanmaya utanılacak kadar iyi birşey çıkar. utanmadan bir de bilboardlara falan reklamını vermişlerdi birkaç ay önce. ben böyle bir film yapsam eve kapanır en az 3 ay çıkmam. oksijen tüketimimi yarıya indiririm.

o zeybek sahnelerinde yerin dibine geçtim, ölüyordum az kalsın. annem geldi çıkarttı.

bir de bu adama ilk kim "sana bıyık çoq yakışıyor qanqs sheqilsin" dediyse gün yüzü görmesin amk.
hesabın var mı? giriş yap