39 entry daha
  • ‘ biz nasıl bi işin içine düştük rıfat abi ? ‘

(bkz: yaşanmış olaylar)
  • misler gibi mutlu olduğum sıra listesidir. 6 aydır çocuk kısmındayız. yakında 2.çocuk kısmına geçmek istiyoruz.
  • 1. tuzlu kahve formülün en güzel bileşenidir.

2. tuzlu kahvenin herhangi bir şekilde övüldüğü yerden uzak durun.
  • aşk+tuzlu kahve+nikah+kiralık ev+her akşam pubg+patlamış mısır+çay+dizi+çadır kampı...

bir yerde yanlışınız var gibi. f5'lemediyseniz ölüp baştan başlayın bölüme derim ben.
  • tuzlu kahveden hemen sonra birkaç enfarktüs ile kırdığım korkunçlu kısır döngü. yapmayın olm böyle şeyler.
  • gereksiz circle.

herkese aynı biçilmiş yaşam örgüsü, herkesin aynı olması beklentisi. yapana saygım sonsuz. lakin bana göre şeyler değil.
  • boy veriyorum, korkacak bir şey yok gençler;

aşk - evet
    tuzlu kahve - hayır
    düğün - evet
    tayin - hayır
    kredi - hayır
    çocuk - evet

insanların %90'ı benzer döngülerde yaşıyor zaten. çok da şaapmayın.
  • + göz yaşı + boşanma+ nafaka+ intihar şekline devam etmesi de gayet mümkün olan döngü.
  • "ay bana göre değil böğk" diyen ergenlerin on yıl sonra içine düşecekleri döngü.

hayatın bazı kuralları var. bu kuralları biz yazmadık, dolayısıyla bizim silmemiz de pek mümkün değil.

kaldı ki hayat seni, bu kuralları silmek istemeyecek biçimde eviriyor bir süre sonra.

ya çok aşık olup, hemen evlenmek istiyorsun.
    ya artık kiradan bıkıp kredi ile ev alıyorsun.
    ya sen bilinçli olarak istemesen bile, genlerin bir süre sonra "üre, üre" diye bağırmaya başlıyor.

itici güç ne olursa olsun, eninde sonunda gelip bu döngüye bağlanıyor hayatın.

döngüden kurtulanlar hiç mi yoktur? vardır elbet. mutludur da bu insanlar; aksini iddia edemem; haddime değil.

lakin dünyanın düzeni böyle olagelmiş. yapacak bir şey yok. dolayısıyla bu döngüye girenleri "ay beyinsizler" diye eleştirenler halt ediyor.

nereden mi biliyorum? *
  • midemi bulandıran başlık
127 entry daha
hesabın var mı? giriş yap