şükela:  tümü | bugün
 • delice seviştikten sonra varılan nokta.. bir tür kayboluş.. küçük bir ölüm yada..
 • kadın "kalk işe git" dediğinde son bulur.
 • mehmet coşkundeniz'in destek yayınları'ndan çıkan yeni kitabı.
 • kendini aşk doktoru olarak tescil etmiş mehmet coşkundeniz tarafından yazılan gerçek bir intikam öyküsüne dayandığı söylenen aşk romanı. bir günde okudum, sürükleyici bir hikaye. güzel de yazmış bir şey diyemem.

  --- spoiler ---

  ancak intikamdan çok kendini mahveden, tüm suçu üzerine almaya meyilli bir kadın ve sonucunda da ilahi adalet noktasına varıldığını gördüm açıkçası. hatta seda'nın bari intikamı çıksın da hevesim kursağımda kalmasın diye de bekledim. bu anlamda hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim. ayrıca romanın aceleyle bitirilmiş olduğunu düşündüm. "eden bulur, yuva yıkanın yuvası olmaz, iyiler hep kazanır" vs. savları gerçek bir hikayeyle desteklenmiş olmuş. ne güzel. keşke öyle olsa hep. karmadır o karma. nejat ile yonca'nın birleşme hikayesi bayağı es geçilmiş ki bence oradan başka kitap çıkar. ha öyle bir proje varsa bilemem.

  --- spoiler ---

  kitap hakkında başarılar dilerim. başka kitabını okumadım ama sanırım ilk romanı. gazetecilik ve halkla ilişkiler çıkışlıymış. dili güzel kullanmış. akıcı bir metin oluşturmuş. zaten mehmet beyin ilginç bir pazarlama gücü var. hani şeytan tüyü var dediğimiz kimselerden. yalnız kendisinin bir danışmanlık bürosu varmış anladığım üzere. böyle bir büroyu nasıl açtığını anlayabilmiş değilim. psikoloji ya da psikiyatri eğitimi almış değil. nasıl böyle bir iş yapmasına izin verildiğini, ne isimle böyle bir iş yapabildiğini bilmiyorum. bu anlamda işin ehline haksızlık edilmiş oluyor. bu alana yıllarını vermiş, ihtisası için servet harcamış insanlar varken, sadece ilişkiler üzerine kafa yormuş olmanın kişileri terapiye davet etmeye yeterli olacağına kim ya da kimler tarafından nasıl karar verilmiş ve müsaade edilmiş anlamadım. etik olmadığı kadar da tehlikeli buldum bu durumu. roman yazsın, köşe yazsın yine okuyalım. hatta daha çok yazsın, zamanını buna versin, güzel kurgular çıkar tecrübelerinden muhakkak. ya da psikoloji eğitimi alsın madem parası var pulu var. danışanlarına da faydası dokunur.
 • tavsiye edilebilir olan kitaptır.
  çok akıcı, bir gecede bitirdim; zevkle de okudum.

  aşk romanlarını sevenlere iyi gider, dili ağır değil; yaşanan hepimizin yaşadıklarına benzer.

  --- spoiler ---

  çoğunlukla kendimi kadın karakterin yerine koydum, arada bir boğulduğumu hissettim.
  korkarım hepimizden var biraz o kadında.

  bir de psikolojik analizler serpiştirilmiş. şöyle diyelim, mehmet coşkundeniz kendi kitabında da yan kahramanlardan biri.
  --- spoiler ---
 • filmi haline getirilen ve mart 2017 de vizyona girmesi planlanan kitap uyarlaması.
 • nisan akman'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, gökçe bahadır, alican yücesoy, cansel elçin, aslıhan gürbüz gibi isimler rol alıyor.

  düzeltme: cansel elçin oyuncu kadrosunda yokmuş, uyarı için cimcim karides'e teşekkür ederim.
  düzeltme 2: aslıhan gürbüz de yokmuş, onun yerine hande subaşı varmış, uyarı için dmbvry'e teşekkür ederim.
 • 31 mart 2017 tarihinde yani bugün vizyona giren, mehmet coşkundeniz'in aynı isimli kitabının uyarlaması olan filmdir. çekimlerinin geçen sene sonbaharda büyük emek sarfedilerek yapıldığını bildiğim bu filmi, kitabını da okumuş olarak aylardır merak ediyordum. bugün vizyona girince, eve dönüş yolumdaki alışveriş merkezinin sinemasında, tam saatine de denk gelince gittim.

  başrollerini gökçe bahadır, alican yücesoy ve hande subaşı'nın oynadığı, yaprak dökümü dizisinde şevket'i oynayan ikinci oyuncu olarak bilinen hasan küçükçetin'in de kitaptaki dördüncü önemli karakter nejat'ı oynadığı film, bir evlilikte bir tarafın diğerini aldatmasının, özellikle aldatılan kadın üzerinde nasıl ağır bir etki yarattığını oldukça iyi yansıtıyor, aynen kitapta olduğu gibi. filmin konusu ve yaşananlar ağır gelebilir ancak kitap çok daha ağır, filmdekiler daha hafif kalmış. ama mevcut koşullarda bence en iyi böyle yansıtılabilirdi filme.

  filmde kullanılan mekanlar, kostümler, objeler de sırıtmıyor, güzel seçimler yapılmış. oyunculuklarda özellikle gökçe bahadır'ın aldatılan kadın rolünde müthiş bir performans sergilediğini ve kitaptaki yonca karakterini çok iyi yansıttığını belirtmeliyim. alican yücesoy da serkan karakterinde oldukça başarılı. hande subaşı, kitaptaki seda karakterine göre daha uzun boylu ve daha "normal" bir karakter ama o da rolünün hakkını vermiş. psikolog rolünü kitabın yazarı mehmet coşkundeniz oynuyor, yenge ve enişte de başarılı. sadece nejat karakterini oynayan hasan küçükçetin biraz zayıf kalmış gibi, özellikle sakalı sırıtmış biraz, normalde ince ve nazik bir karakter olan nejat karakterinin görünüşü sıradan ve kaba gibi duruyor. ama o da rolünde başarılı.

  sonuç olarak, genel olarak ağır bir konusu olsa da gayet başarılı bir fim. bu tür psikolojik filmlerde, geçmişte bir kırık bebek ve beyaz bisiklet filmleri ile de adını duyurmuş olan deneyimli yönetmen nisan akman da başarılı bir iş çıkarmış. bence görülmeye değer. emeği geçen herkesin emeğine sağlık.
 • çok vasat bir film beğenmedim . konu çok donuk ..
 • ilk yarısında çıktığım film. bu arada sinemada izleyip de yarısında çıktığım tek film o yüzden, ekşicilerin bütün filmlerden yarısında çıkan güruhuna dahil değilim. film o kadar ağır ilerliyor ki ilk yarısında hiçbir şey olmuyor. uzun bakışmalar, kameranın sürekli tek bir kişiyi boş boş çekmesi, gereksiz uzatılan sahneler gibi tv dizileri klişelerini tek tek yerine getirmiş ve bu sahnelerle süre doldurulmuş gibi geldi bana.