şükela:  tümü | bugün
  • delice seviştikten sonra varılan nokta.. bir tür kayboluş.. küçük bir ölüm yada..
  • kadın "kalk işe git" dediğinde son bulur.
  • mehmet coşkundeniz'in destek yayınları'ndan çıkan yeni kitabı.
  • kendini aşk doktoru olarak tescil etmiş mehmet coşkundeniz tarafından yazılan gerçek bir intikam öyküsüne dayandığı söylenen aşk romanı. bir günde okudum, sürükleyici bir hikaye. güzel de yazmış bir şey diyemem.

--- spoiler ---

ancak intikamdan çok kendini mahveden, tüm suçu üzerine almaya meyilli bir kadın ve sonucunda da ilahi adalet noktasına varıldığını gördüm açıkçası. hatta seda'nın bari intikamı çıksın da hevesim kursağımda kalmasın diye de bekledim. bu anlamda hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim. ayrıca romanın aceleyle bitirilmiş olduğunu düşündüm. "eden bulur, yuva yıkanın yuvası olmaz, iyiler hep kazanır" vs. savları gerçek bir hikayeyle desteklenmiş olmuş. ne güzel. keşke öyle olsa hep. karmadır o karma. nejat ile yonca'nın birleşme hikayesi bayağı es geçilmiş ki bence oradan başka kitap çıkar. ha öyle bir proje varsa bilemem.

--- spoiler ---

kitap hakkında başarılar dilerim. başka kitabını okumadım ama sanırım ilk romanı. gazetecilik ve halkla ilişkiler çıkışlıymış. dili güzel kullanmış. akıcı bir metin oluşturmuş. zaten mehmet beyin ilginç bir pazarlama gücü var. hani şeytan tüyü var dediğimiz kimselerden. yalnız kendisinin bir danışmanlık bürosu varmış anladığım üzere. böyle bir büroyu nasıl açtığını anlayabilmiş değilim. psikoloji ya da psikiyatri eğitimi almış değil. nasıl böyle bir iş yapmasına izin verildiğini, ne isimle böyle bir iş yapabildiğini bilmiyorum. bu anlamda işin ehline haksızlık edilmiş oluyor. bu alana yıllarını vermiş, ihtisası için servet harcamış insanlar varken, sadece ilişkiler üzerine kafa yormuş olmanın kişileri terapiye davet etmeye yeterli olacağına kim ya da kimler tarafından nasıl karar verilmiş ve müsaade edilmiş anlamadım. etik olmadığı kadar da tehlikeli buldum bu durumu. roman yazsın, köşe yazsın yine okuyalım. hatta daha çok yazsın, zamanını buna versin, güzel kurgular çıkar tecrübelerinden muhakkak. ya da psikoloji eğitimi alsın madem parası var pulu var. danışanlarına da faydası dokunur.
  • tavsiye edilebilir olan kitaptır.
    çok akıcı, bir gecede bitirdim; zevkle de okudum.

aşk romanlarını sevenlere iyi gider, dili ağır değil; yaşanan hepimizin yaşadıklarına benzer.

--- spoiler ---

çoğunlukla kendimi kadın karakterin yerine koydum, arada bir boğulduğumu hissettim.
    korkarım hepimizden var biraz o kadında.

bir de psikolojik analizler serpiştirilmiş. şöyle diyelim, mehmet coşkundeniz kendi kitabında da yan kahramanlardan biri.
    --- spoiler ---
  • filmi haline getirilen ve mart 2017 de vizyona girmesi planlanan kitap uyarlaması.
  • nisan akman'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, gökçe bahadır, alican yücesoy, cansel elçin, aslıhan gürbüz gibi isimler rol alıyor.