şükela:  tümü | bugün
  • redd'in mükemmel boşluk albümünün çıkış şarkısı. albümün diğer şarkılarını merak ettirdi açıkçası. beğendim, dilime dolaşacak gibi. kimse aşkı bir virüse çevirmemişti, kimse bu kadar plastik sevişmemişti...

https://www.youtube.com/…uu7azacoo&feature=youtu.be
  • parçada elektronik yoğun. grup dağıldıktan sonra eksen mi değiştiriyor acaba?
  • (bkz: #58719590)
  • gerek bu şarkı, gerekse albüm hakkında yazılanları okuyunca, götüm çok biliyorsun madem sen yap dedirtmiş , gayet leziz, dumanı üzerinde kahve kıvamında redd şarkısıdır.
  • uzun zamandır beklediğim redd'in yeni albümünün çıkış şarkısıdır. gayet güzeldir. albüm için büyük beklentiye sokmuştur.
  • bu isin cok biliyorsan sen yap ile alakasi yoktur. redd'in bütün külliyatini dinlemis ve ezberlemis felsefelerini idrak etmis biri olarak kulaklarimin, bir don kisot bir askti bu'da oldugu gibi bildigin gitar sesi aradigi sarki olmustur. dunya' nin neredeyse en göreceli olusumu olan muzikte, her begenilmeyenin arkasindan "cok biliyorsan sen yap" tarzinda ilkel ve bir o kadar da muzigin temellerine ters dusen baska bir cumle yoktur heralde.

ben zaten elektronik muzigimi dinliyorum, gitar sesini ozledigimde acip saatlerce redd dinlerdim ama gorunuse gore bir sound degisikligi ile karsi karsiyayiz. iyi veya kotu su an icin bilemiyorum albumun tamamini dinlemeden kesin bir sonuca varmak istemiyorum ama birakin o naif gitar sesinizi duyalim.

yine de sunu soylemeden gecemeyecegim. yayinladiklari ilk sarki beklentilerimin altinda kalmistir. gercek redd bu degil.
  • sözleri de yazalım tam olsun ;

kimse bu kadar kalbimi yormamıştı
    kimse dünyayı ıçimden taşırmamıştı
    kimse beni alabora etmemişti
    kimse beni koleksiyonun kötü parçası gibi hissettirmemişti
    senin kadar

seni hecelere böldüm
    adına bin defa sövdüm
    yine de hep ben öldüm
    kendimi başkalarına gömdüm

kimse aşkı bir virüse çevirmemişti
    kimse bu kadar plastik sevişmemişti
    ı·çimde yanıp yapışıp çekip gitmemişti
    kimse beni şekeri biten sakız gibi tükürmemişti
    senin kadar

seni hecelere böldüm
    adına bin defa sövdüm
    yine de hep ben öldüm
    kendimi başkalarına gömdüm

edit: imla
  • olmamış. iyi ki dağılmadan önceki trumptaki konsere gidip dağılmadan adam gibi görmüşüm diyorum.
  • gayet güzel olmuş şarkı. sanırım mor ve ötesi'yle beraber redd benim için ne yapsa beğeneceğim iki gruptan biri. vega ve sakin de albüm yapmaya devam etselerdi onları da ekleyebilirdim.
  • ilk dinleyişte kendine çeken güzide bir redd şarkısı. albümdeki diğer şarkılar için de çok ümitliyim. yürüyedursunlar.