• dizinin adının kaş yakar olarak değiştirilmesini öneriyorum. ece sükan ve meltem cumbul fena haldeler. özcan deniz'in kaşları bile daha derli toplu valla.
  • başrollerini meltem cumbul ve özcan deniz, yan rollerini ise ece sükan ve kaşları paylaşmaktadır. ben bugün bunu gördüm.
  • uğur polat'ı pozitif düşünce gücümle kadrosuna kattığım dizi. teşekkürler the secret.
  • hayatım boyunca duyduğum, en saçma isme sahip(aşkın dağlarda gezer'den sonra) dizidir. aşk yakar ne demektir. ben şimdi çıksam "adamın götünü keserler arkadaş" diye dizi çeksem doğru olur mu. hani meltem cumbulu bir yere kadar hoş karşılarım ama karşısına özcan deniz konulur mu, neden? bu milletin yıllardır çektiği çile yetmedi mi, daha ne istiyorlar. yetkilileri burdan kendilerine bir çeki düzen vermeleri konusunda uyarıyorum. aksi takdirde plütonyumlarda boğulun inşallah. aşk yakar ne lan?
  • hayal kırıklığına uğratan dizi.. yanlış mı gördüm yoksa meltem cumbul, yılan hikayesi'nde giydiği entarinin aynısını mı giyiyor hala? değişmeyen tek şey değişimdi? öyleydi? ağlayacağım..
  • altıncı bölümde çakma bir cornell* mezunlar dergisi hazırlanmış, kapağına da "kapağa çıkan ilk türk" olarak cornell mezunu belda'nın fotografı yerleştirilmiş. ancak kapak hazırlanırken arka kapak düşünülmediği için çakma dergimizin arka kapağında "son ödeme tarihinizi" diye başlayan türkçe reklam kalmış.
  • bir türkiye klasiği. aşk yakar, meşk yorar, sevgi cehennemdir, sevmek ölmektir, ağlıyorum muntazaman, gözyaşlarım sel oldu, ömrümde böyle acı görmedim, allah belanı verecek vesaire vesaire vesaire. oyh içim şişti yalnız ve güzel ülkem ya.

edit: meltem cumbul ve özcan deniz mi?! diziyi hiç izlemedim, belki de komedi dizisidir diye kendi kendime kıllandığım şu esnada, bu ikiliyle komedi çekilse bile şahsıma büyük bir trajediye döneceğini fark ettim. sevenleri affetsin desem de şu dakikadan sonra affetmeyecekler muhtemelen, ne yapalım. hayat acıtıyor, aşk yakıyor, kebap bile acılı güzel.
  • bir sahne vardi dunku bolumunde,

--- spoiler ---
    pisman bi tiple hapishaneye gelen ve kendisi yuzunden dusmedigi hal kalmamis bi kizcagiza kendi uzuntusunden bahsedebilme piskinligini gosteren adam, soyle bi cumle kurar:
    -keske olseydim nazli.
    nazli'nin verdigi cevap, son derece manasiz buldugum bu dizide, uzun zamandir televizyonda izledigim en gercek sahneyi gormemi saglar:
    -keske olseydin mustafa.
    --- spoiler ---

izlerken adamin lafina karsilik ayni cumle gecmisti icimden, aynen duyunca cok mesut oldum.
    sonunu goremeden uyumusum yine, o ayri.
  • tiyatro kökenli aktörün diziyi nasıl sürükleyeceğini göstermiş bir yapımdır.

(bkz: uğur polat)
hesabın var mı? giriş yap