şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #6181738)
  • romanı okumaya başladım ve beni hemen aldı götürdü. fakat finali beni hayal kırıklığına uğrattı. françoise sagan etkilenilmeyecek bir romancı değil tabii ki.

--- spoiler ---
    ancak "brahmsi sever misiniz?" filminin finalinin tıpkısının aynısı romanda kullanılmış. ingrid bergman yağmursuz bir gecede gözleri yaşlarla dolu olarak arabasına bindiğinde silecekleri çalıştırması hafızalardan asla silinmeyecek muhteşem bir sahnedir. keşke kullanmasaydı...
    --- spoiler ---
  • tam tek başına havuz başı şezlong kitabı. bir günde çerez gibi okunuyor. çok sade ve doğal anlatımlarıyla insanı yormuyor taaa kiiiii sonuna kadar!!! o kadar gerçekçi, o kadar hayatın ta kendisi olarak bitiyor ki; insanı biraz sinir edebiliyor. ama herkese tavsiye ederim. en azından bayanlara. artık gözlerini yumup yaşamaktansa, gerçeklerle yüzleşip yaşamayı seçmek isteyen ya da isteme yolunda olan bütün bayanlara tavsiye ederim.
  • --- spoiler ---
    "bak, ben sana ne derdim hep.. herşey insanlar için."
    birisini kınamaya kalktığında jülide'nin "unutma, başkası yapabiliyorsa bir gün sen de yapabilirsin" dediğini hatirladi.
    --- spoiler ---
  • vurdu geçti resmen, sade sürükleyici anlatım inanılmaz gerçekçi tahliller. tuna kiremitçi veya ahmet altan'ın romanlarının pabucunu dama attıracak kadar güzel.
    sonunu ben beğendim; öyle bi aşk evlilikle sonuçlansaydı ömerin-dalya ile olan durumunun tekrarı olurdu.
    aynı hikayeyi 2. kitapta ömer'in gözünden okumak muhteşem olurdu. ich adore l'aslı
  • okan bayülgen'in programında hande altaylı'yı gördükten sonra fatih altaylı'nın karısı olduğu için bir gıcık durumum olmasına rağmen acaba nedir diye merak ederek aldığım bu kitabı gayet beğendim. bir solukta şipşak bitiyor. heyecanlı heyecanlı nolcak acaba diye elinizden bırakamıyorsunuz. akıcı ve çok rahat okunan bir dili var. yanlız sonu hayal kırıklığı yarattı, hayal kırıklığı yaratması da gerçekci olması açısından iyi birşey sanırım. bir de devamı gelsin bu burada bitmesin dedirtiyor.
  • kesin beğenmem diye başlayıp bir günde hem de baya beğenerek bitirdiğim kitap.sonuna gıcık oldum o ayrı...