şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istanbul içerenköy'de bir site. bahçeler arası sokak ve serin sokak'ın kesiştiği yerde bulunur. dört tane on sekiz katlı apartmandan ibarettir. yanında kosifler plaza ve unilever plaza vardır. e-5(d100)'ten bakıldığında altıntepe ve bostancı köprü durakları arasında kartal - kadıköy yönüne doğru sağ tarafta kalır.

    eskiden çoook eskiden bunun şimdi afilli olan bahçesi toz topraktan ibaretti. b blok'un olduğu kotta kocaman bir futbol sahası vardığı bildiğin toprak. burada az mı maçlar yapılırdı. tüm içerenköy hatta fındıklı mahallesi gelirdi buraya maç yapmak için. yapılan maçları baya bi izleyen, tezahürat eden olurdu. o zamanlar dört blokta pis bir beyazdı. a blok'un oradan elde uçurtma ile d blok'un oraya koşarken o uçurtma bi çocuk için hayal bile edilemeyecek kadar yükseğe çıkardı. sonra c blok'un çardağında oturup futbolcu kartları oynanırdı. o dereden gelen pis koku siteyi sarmaya başlardı akşam vakti, o zaman da eve gidilirdi.

    şimdi o topraklıktan eser yok hepsinin üstüne taş dizdiler "modernleştirdiler" futbol sahası gitti çocuk parkı oldu. artık yabancıysan içeri bile zar zor giriyorsun. o beyaz bloklar gitti pembe yeşil filan oldu hepsi. ama sokaklarda büyüyen çocuklar da gitmiş eve artık. çıkıp da top oynamıyorlar.

    taşınalı 6 yıl olsa da hala e-5'ten geçerken çevirir başımı bakarım. çocukluğumun en güzel yılları burada o taşların altında gömülü diye. salı gnü gelse de rahmetli anneannem beni hamallık yapmak için zorla pazara götürse.
  • yavşağı bol olan site.