şükela:  tümü | bugün
  • tam hali "bizim askerlerin eşleri ve sevgilileri de güneydoğu'daki gaziler için marif takvimine soyunsun!" olan nisan 2010'da yazılmış bir nagehan alçı tweeti.

https://twitter.com/…analci/status/12634137095?s=03

sanırım şu haberi okuyup yazmış bu tweeti.
  • bunu kocana sorsana delikanlı. hatırlarsanız helin avşar ile değişik pozları vardı kendisinin.
  • maalesef ne demek istediği anlaşılmiyor. yani burada askerlere ve eşlerine mi laf sokuyor; yoksa maarif takvimine mi; yoksa laf sokmuyor da gerçekten böyle bir fikir mi veriyor açık değil.
  • zamanındaki bu tavırları nedeniyle ellerimi ovuşturarak içeri girmesini beklediğim benibeşer tweeti. kocası bir bu iki.
  • ismini twitter'da "nagehan alci" şeklinde yazmış olup "url kısaltması" nedeniyle isminin "nageh.." kısmı görünmediği için tuhaf bir görünüm arz eden kişinin ne anlatmak istediği belli olmayan söylemi.
  • türkçe cahili kadın. öncelikle maarif olacak. sana köşe veren gazetenin kağıdına, çıktığın tv'nin ekranına...

nasıl bir ahlakınız var sizin?
    ahlaklı olmaktan anladığınız şey nedir?
    etik sizin için ne anlam ifade ediyor?
    bu hanfendinin mesleği gazetecilik falan değil, saygıdeğer eşi beyefendiyle beraber akepe adına trollük yapmak.

gazetecilik omurga ve yürek gerektirir, lakin omurgasız insanlar da kendilerine gazeteci diyebilirler.
    farklı siyasal görüşten olabilir bir insan, ahlaklı olduktan sonra saygı duymaktan başka bir çareniz yoktur.
    lakin bel altından vurmaya çalışacak kadar alçalan insanlara da saygı göstermek zorunda değiliz.

devranın dönmesini en çok bu insanlar için istiyorum ben. devran döndüğünde kıpkırmızı suratlarıyla dün yedikleri hurmaların kendilerini tırmalamasını izlemek istiyorum.

allah insanı kalitesiz yaratmasın. boğazda yalı sahibi olsa da kalitesiz insan kalitesizdir.
  • (bkz: aramaya inanmak)dediğin budur.
    adam 2010 yılına kadar dönmüş
  • yengeler de erik gib...
    nagehan alçı bir iyilik yapmak istiyorsa kendi soyunsun.
    komik mi? değil.
    kültüre uygun mu? değil.
    mantıklı mı? değil.
    bizimla deyilsın.
    ya da üç hayır la uğurluyoruz.
  • hiçbir şey anlamadığımdan subliminal mesaj* olarak yorumladığım ifade.