şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle içinde en az biri beyaz gömlekli olmak şartıyla 5 kişi bulunur. götü yere 2 parmak yüksekliğinde, cd çalarlı bi minton yahut yumatu teyp ile torpidosunda üzerinde asetatlı kelamle araba 2 yazılı bi cd bulunur.

o konvoyda kimseye yol vermez, yolda bir sağa bir sola direksiyon kırar ve korna hiç susmaz. evet tavanında bi türk bayrağı....
  • bunlar istisnasız her asker uğurlama konvoyunda bulunurlar. fiks olarak camdan 3 kişi sarkarak garip eğlence yöntemleri kullanmakta iken, beyaz şahin'in 0 403 otobüs şoförü gibi takılan sürücü elemanı da arasıra camdan kendisini uzatarak türlü türlü akrobasi hünerlerini sergileyebilir.

bu konvoy liderinin en büyük demirbaşı ise arabadan daha büyük ebatlara sahip olan türk bayrağıdır.
  • asker uğurlama konvoyunda bu artık bir racon halini almıştır.
    sıkı bir ses sisteminin kurulu olduğu bu modifiye harikası aracın içinde tema olarak sağlam horon parçaları olur. ve inletirler geçtiği yerleri, şoför tarafı hariç tüm camlardan bir kişi sarkar ve bunların içinden de en az biri kurt işareti çeker.. bu asker gidecek geri gelecek en büyük asker bizim asker gibi sloganlar söylenirken sesin şiddeti de yol kenarında onları görebilecek konumda olan kişilerin varlığına göre değişmektedir. gariptir güzel bir bayan gördüklerinde bilhassa ne kadar bağırırlarsa, bayanı vatan sevgisi üzerinden o kadar etkileyebileceklerini düşünürler.

bir de en ilgimi çeken tipler bu arabayla aynı renkte bere, ve kaşkol takan, yine beyaz bir yağmurluk tarzı mont giyen tipler olur. öyle bir camdan sarkarlar ki, öyle bir hissede hissede bağırırlar ki, kol kısmının bol olduğu o montla öyle bir el kol sallarlar ki, bu temaya bu ortama biçilmiş kaftandır dersiniz tek kelimeyle.
  • arkasından gelen araçta mutlaka tofaş 'ın yine kuş serisi arabalarından birisi olup bu aracın içerisindeki bir denyo hayava fütursuzca ateş açar.
    (bkz: şehir magandası)
  • asker konvoyundan kasıt askeri konvoysa çok büyük ihtimal jitem'cilerdir.
  • konvoyda ki her arabaya boncuk dersek, o imamedir.
  • an itibariyle levent civarlarında dolaşmaktadır.
  • bir seferinde beni bunu görmüş olamam" diyecek kadar şaşırtan şahindir bu.

sene geçen sene* işten dönmüş dikmen caddesi nde eve doğru yürümekteyken bu konvoy başı şahini caarrrt diye el frenini çekmek suretiyle yolun orta yerinde durdu. tabi onunla birlikte arkasından gelmekte olan uğurlama konvoyuyla karışık onlarca araç* da birlikte durdu. bu şahinden inen yukarıda bahsi geçen abiler trafiği hem de en işlek olduğu saatte tıkamamışlar gibi "en büyük asker bizim asker" diye bağırmak suretiyle arkadaki belediye otobüsüne* doğru yürüdüler.* o sırada arkadaki konvoydan çıkan ve başka arabalarda olmalarının tek nedeni öndeki şahine sığamamak olan* birkaç eleman daha onlara katıldı.

bu tiyatro ne kadar sürdü bilmiyorum zira oradan ayrıldım ama en az 5 dakika daha caddenin onların bulunduğu tarafından herhangi bir araç geçmediğini biliyorum.*
  • (bkz: turbo sadık)
4 entry daha