şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: 3 numara)
  • (bkz: subay trasi)
  • askerdeki birinin sizi maruz biraktigi gereksiz muhabbete de denebilir netekim...
  • (bkz: etek traşı)
  • birliğe yeni katılan berberin yapmayı öğrenene kadar bir sürü eratın saçlarını biçtiği hadise.
    yanlar kısa üstler uzun kesilerek yapılır fakat arada geçiş izi olmamalıdır
  • genelde trastan bakıldıktan sonra soyle denir

-kısa sac bana yakisti (bkz: hadi lenn)
  • bugün acı bir tecrübe ile farkettim ki erkeği çekici kılan * bir unsurmuş...yuh yaa, sevgiliyi en karizmatik haliyle askere göndermek ne saçma bir olaymış...

(bkz: 331 inci kısa dönem)
  • yıllardır kepçe kulağınızı saklamak için çeşitli saç modelleri denemişsinizdir. kulağınızın bir şekilde normal olduğunu kabul ettirmişsinizdir. sonra karşınıza askerlik çıkmıştır. berberden güzel bir asker tıraşı yapması istenmiştir. sonuç malum. kulak üzerinde en ufak saç parçası kalmadığından kulaklar 2 metre dışarıda. misal; şili'de yaşıyor olsaydım** komutanın sağa sola komutlarında kulaklar arjantin'e girip çıkcak
  • askere gitmenin en itici yanlarından biridir. lise sonrasında üniversitede kendi tarzını bulan saçların katledilmesi adama çok kötü koyar.
  • kesinlikle bütün saçın boyunun aynı olmaması gereken traştır. alt kısımlar çok kısa olmalı, yukarılara çıkıldıkça saçın boyu uzamalıdır.