şükela:  tümü | bugün
 • terör kelimesinin anlamini bilmeyen kisi sanrisi. tamam hos olmayan goruntuler ortaya cikiyor asker ugurlamalarinda ama bunu terör olarak adletmek neyin kafasi anlamis degilim.

  yazar; bir postal yalayicisi hicbir zaman olmadi ve olmayacakta.

  "her turk insan dogar"
 • teror'un tdk anlami yildirmak. adamlar ugurlama yaparken bizi yildiriyorsa yerinde kullanilmis olur.

  arkadasim yol isteyince dovup kasini filan patlatmislardi. daha makul duzeyde yapilmasi gereken eylemdir.

  edit: baslik basima kalmis 2-3 entry vardi onumde..
 • terörü, insanları korkutarak bir amaca uygun hareket ettirmek diye tanımlarsak, asker uğurlamada yapılanları bu tanıma sokabiliriz.
  dün akşam şile otoyolu vecdi diker tünelinde, tünelin tam orta noktasında 3 arabayı yolu dik kesecek şekilde durdurup, meşaleleri yakıp tüneli duman altı bıraktı "asker uğurlayanlar"..
  tünele girenlerin gördüğü tek şey dumandı. insanlar emniyet şeridine hızla girip kaçmaya başladı..
  kaçıyorlar mı? "asker uğurlayanlar" meşaleleri yola ve kenara atarak hareket etmeye başladı.
  tünel tamamen duman altı oldu. araçlardaki insanlar şeritleri bile tutturamıyordu. bu bahsettiğimiz nispeten uzun bir tünel..
  insanlar korkutuldu, tünelde mahsur bırakıldı, tamamen kapalı bir ortamda yoğun duman ile panik yaratıldı.
  yüzlerce insan can havliyle araçlarıyla hız yapmaya başladı.
  bu terör değil midir?

  şimdi bunu "hoş olmayan görüntü" olarak tanımlarsak, bazı şeyleri çok fazla sineye çekmiş oluruz.

  bu bariz orospu çocukluğudur.
 • en az saçma sapan düğün, sünnet gelenekleri kadar rahatsız edici terör. her, arabanın camından yarı beline kadar fırlamış göttoş sentorları görüşümde küfür eder rahatlarım.
 • düpedüz soytarılıktır.

  biz de gittik geldik böyle saçmalamadık. sabahın bir vakti havaalanına dede ve babannenin de bulunduğu kalabalık bir topluluğun eşliğinde. sırayla herkesin elini öptüm, bindim uçağıma gittim.

  oğlum o davulla zurnayla halayla silahla uğurladığınız adamlar var ya, maksimum 24 saat içinde eşek tepmişe dönecekler. o yüzden ne kadar çok gazlarsanız o kadar büyük hayal kırıklığı olur. ulan hatırlayınca bile kötü olurum anasını satayım o günü. neyse.

  eklemezsem ölürüm; bu şafaktan sonra biz mi yapalım?
 • insanın sinirini tepesine çıkaran terördür ve acilen yetkililerin bu konuya el atmalari gerekir. bu şekilde askere giden gençler eminim ki bir çok mahalleliden, komşudan beddua alarak gitmektedir.
 • vatanı kurtaracaklarını zanneden atarları ergenlerin artık ergenliklerini üstlerinden attıklarının saçma sapan gösterisidir. eskiden olmayan bu saçma görüntüler şehirleşme ile artmıştır.
  herkes bilir ki eskiden askerin eline kına yakılır cebine harclığı konur ve büyüklerinin elini öper ve gider
 • devlet tarafından başlarına ödül konarak gebertilmesi gereken kitlenin yaptığı terördür.

  türkiye'nin bir yerine hela temizleyecek adam gönderme mutluluğunu gece 1'de korna basarak kutlayan insanların ölmesi bence geleceğimiz açısından çok daha iyi.
 • ya bu formalite neden yapılır anlamadım. eğlence tamam ama sonrasındaki bu konvoy, otobüs sallamalar, havaya atmalar. olum bi sakin olun lan yarın sabah o yiğit izmarit toplayacak. senin için çok değerli olan, yarın sikim kılıklı 3 5 kişinin ağır ithamlarıyla ezilecek. ha dersen ki vatan borcu, eyvallah. bizde yaptık şeref duyduk. ancak disiplin adı altında yapılan gereksiz muamelelere uğrayacak olan adamı, yalandan pohpohlayıp omuzlarda taşıma, gelince omuzlarda karşıla. ama adam akıllı! yol keserek trafiğin anasını sikerek değil..