şükela:  tümü | bugün
422 entry daha
  • önce koku...
    ne zaman açık banyo penceresinden içeri giren güneşin etrafa yaydığı o sabun, şampuan ve kömür kokusunu hatırlasam veya benzerini başka bir yerde hissetsem beni tekrar askere götürüyor sanki...

gitmeden önce en çok endişelendiren meselelerden biri banyo yapma imkânı iken, acemi birliğinde şehrin kuru havasından sebep pek de rahatsız olmamıştım doğrusu. usta birliğinde de gece görevinden sonra pek çok sefer koca hamamda tek başıma rahat rahat banyo yapma imkânı bulmuştum.

hatta çamaşırhaneci pürüz tiple uğraşmamak için kamuflajlarımı bile banyoda yıkamıştım.

--- spoiler ---
    - banyo sırasını beklerken bir boynundaki cevşene, bir de suratına bakıp hiç bağdaştıramadığim üst devrenin hemşehrim çıkması ve sonrasında birgün hastane sırasında beklerken çarşı yasağına ve evli olmasına rağmen "dışarda nasıl karıya gidilir" konulu lakırdı yapmaya başlaması...
    --- spoiler ---
    (bkz: #122262435)

--- spoiler ---
    beş vakit namaz için yalnız o saati, bizden yine bizim için emretti, hem istedi. tembellikle terk ettik, gafletle ihmal oldu. şöyle de ceza gördük: beş senede, yirmi dört saatte daima tâlim ve meşakkatle tahrik ve koşturmakla bir nevi namaz kıldırdı.
    --- spoiler ---
    (bkz: #110357388)