şükela:  tümü | bugün
  • değerli makbuz arkadaşlarım, 21 gün de olsa askere gideceğiz. az önce haberleri okurken denk geldim ve hemen askere gitmek istedim.

bedelli olarak askere gideceklere böyle mi davranacaklar? bilenler, bilgilerini aktarsınlar lütfen.

https://odatv.com/vid_video.php?id=8fb01
  • bukadar muamele çektikten sonra sikmeseler bari
  • şuanda uzun dönem askerlik yapan biri olarak söylüyorum. 10 aylık askerim ve albay görmedim hiç. gördüğüm en üst rütbe binbaşı. ankarada yapmadığınız sürece göreceğiniz en büyük rütbe zaten binbaşıdır.

muameleye gelecek olursa bizim gördüğüm eğitimleri görmeyeceksiniz evet ama böylede yatmayacaksınız. en basitinden ilk eğitim gününde en az 20 kez çök kalk yapacaksınız ve o dizlerdeki kireçker çıkırt çıkırt edecek.

size önerim söylenileni yapın ve sessiz olun.
  • lisanslı triatletim, adam askeri eğitimdeki koşuyla, çök kalkla korkutmaya çalışıyor. oğlum hayatında hiçbir gailesi olmayan, işsiz güçsüz boş beleş adamın teki olan sensin. o yüzden 20 yaşında askere gittin sen. ben yurtdışında staj kovalarken, yüksek lisans yaparken, gece 1'e kadar çalışıp sabah 7'de uyanıp okula gittim sen işsiz işsiz evde yatarken. aynı anda madalya askıma madalya biriktirken askerlik yaptın sen. güneş doğmadan kalkıp 60 km bisiklet sürüp, 8 saat ayakta koştura koştura çalışan adamı erken kalkmayla korkutuyorlar. gören de bunları çok donanımlı oldukları için 20 yaşında askere alıp 12 ay askerlik yaptırdılar sanacak. *