şükela:  tümü | bugün
  • bilmeyeni olmayan sır...
    sözlük yazarlarının çok büyük çoğunluğunun tuzu kuru olduğu "geri kalmış ülke" yemeği...
    normal askerlik yapan türk gençlerinin % 97.5'inin * yediği...
    karısını/çocuğunu döven bütün erkeklerin tedrisatından geçtiği vatanseverlik eğitimi yemeği...
    sözlüğümüz memleketin % 10.5'ine tekabul eden üniversite erkekliğini temsil ettiği için teğet geçtiği yemek...
    türkleri dünyanın en fazla dayak yemiş avrupalısı yapan dövülme...
    her türlü kıla/tüye tez hazırlayan üniversitelerinin toplumun yarısından fazlasının dayakla aşağılanmasına, terbiye edilmesine dair tek cümle kurmaması ilginçtir.
    ses getirebilmesi için hayvan hakları kategorisinde değerlendirilmesi gereken eziyet.
  • kimsenin ses çıkarmadığı "sıradan" olay.

http://www.youtube.com/watch?v=7fb7wy5m0qi
  • google'da bir araştırma yapınca bu konuda onlarca haber bulunabilir.

http://www.radikal.com.tr/…id=1114661&categoryid=77
  • yıl 2008;

yapılan dağıtımlarımızda çıkan kıta birliğimiz olan ankara 4. ana jet üs komutanlığında ilk günümüz. bize verilecek olan görevler için bölük komutanının brifing odasına götürülüyoruz. çeşitli kapıların önünden geçip en sondaki odaya vardığımızda boynu eğik balta erler sıra sıra dizilmişlerdi. bizde önlerinden geçip brifing odasına girdik. yaklaşık 20 dk kadar üsteğmenin gelmesini bekledik. sonra dışarıdan belli belirsiz tokat sesleri duymaya başladık. ben en önde oturuyordum ve şöyle bir arkama bakma ihtiyacı hissettim ihtiyari. kafamı çevirdiğimde dönem arkadaşlarımın suratları kireç gibiydi. o çocukların ne halde olduklarını hiçbir zaman öğrenemedik. meğersem bu bize gözdağı vermekmiş.

sivil hayatta o herifle karşılaşmak için o kadar çok dua ettim ki.. belkide yukarıdaki o günün intikamını alacağımı bildiği için karşılaştırmıyordur..
  • "sen askerde çok dayak yersin" öngörüsünün gerçekleşmiş hali.
  • ne yaparsanız yapın kaçarı yoktur sistematik olmasa da yenecek dayaktır. acemi birliğinde tabura sarhoş gelip tuvaletler kilitli olduğu için ya tertibin dolabına yada çöp kovasına işemişim hatırlamıyorum içtimaya da çıkamadım sızdım yatakta eğitim çavuşları gelip bakmış bana bu manyak niye yatıyor hala diye, biri de bir şey demedi severlerdi. acemiliği tek tokatsız bitirdim. usta birliğinde artık çavuş adayı onbaşıydım ulan bu askerliği dayak yemeden bitiricem galiba dedim ama olmadı kaçamıyorsunuz. mutlaka kendi hatanız olmasa bile başkalarının hatası yüzünden marizlenebilirsiniz.