şükela:  tümü | bugün
  • dzk komutanı oramiral murat bilgel (tören mangası)
    donanma komutanı oramiral nusret güner (bizzat tekmil verdim gemimizle seyire çıktı )
    sürüyle tuğamiral (bkz: kuzey görev grup komutanlığı)
    bir düzine (bkz: komodor)

yüzlerce albay , yarbay

bir uzman çavuştaki ego bir teğmende yoktur.
    bu gözler uzman çavuş olunca , adam oldum diyen insan gördü. deniz kuvvetlerinde karacılar gibi asker komutan ilişkisi yoktur. nöbetçiye tost getiren astsubay kıdemli üstçavuş , uyuklayan nöbetçiye eşlik eden astsubay üstçavuş , memeleketini , hayatını anlatan teğmen ,
    karavana dışında yediğini yemekten askerede veren , alan astsubay

uzar gider.
  • askerde albay sivilde kuzey saha komutanı koramiral. yalanını sikiyim diyorlar genelde ama yok mu bir çayın diye gelmisligi ne çayı paşam diyip kahve soylemisligim oldu 3 5 kere. o zamanlar askere gitmemiştim. şimdi biri benim yaşadığima benzer bir şeyi bana anlatsa ben de yalanını sikiyim derim öyle bir ruybeymis.
  • benim için: banka müdürü *
    (bkz: bedelli askerlik)
  • captain price. çok babacan bir adamdı. onu hiçbir zaman unutmayacağım.

not: askerliğimi şahinler birliğinde yaptım.
  • cihangir reisi görmüştüm, o sayılır mi?
  • elf gözlerim beni yanıltmamışsa tuğgeneral.çelengin üzerinde kılıç var mıydı emin değilim ama yetkili bir abiye benziyordu.landrover jantlarını yağlarken elimde bezle yakalanmıştım.
  • (bkz: aydoğan babaoğlu)
    4. ana jet üs komutanlığına golf oynamaya gelirdi.
  • 2. kolordu komutanı korgeneral zekai aksakallı

3 haftada 2 kere gelmişti hayrabolu'na
  • 3. ordu 8. kolordu komutanı korgeneral eyüp kaptan.
    kendisiyle kışlamızı ziyareti sırasında öğle yemeği yemiştik. rütbe büyüdükçe egonun küçüldüğünü gözlerimizle görmüştük. allah sağlıklı uzun ömürler versin.