şükela:  tümü | bugün
  • ekseriyetle kıbrıs’ta askerlik görevini ifa edenlerin söylediği yalan. abim bile aynı şeyi iddia ediyor. kıbrıs’ın havasından mıdır, suyundan mıdır*

    neymiş efendim su yokmuş, bu yüzden kola ile traş oluyorlarmış. hatta bazen portakal bahçelerine dalıp sıkma portakal suyunu su niyetine kullanıyorlarmış!

    lan kola ile traş mı olunur? yüzün elin her tarafın yapış yapış olur. tamam yani kıbrıs’ta su sorunu var ama bu sıkıntıyı anlatmak için hayal gücüne gerek yok. “ada ülkesi ama tatlı su sıkıntısı vardı” demeniz yeterince ikna edici zaten. sürreal yalanlar söylemenize gerek yok.

    urartular zamanında harput’ta yapılan süt kalesi için elazığlıların “bu kale sütten yapılmış” demesi gibi bir şey bu. neymiş, zamanında kuraklık çıkmış, su yokmuş, bu kalenin harcını süt ile yapmışlarmış. lan kuraklık varsa süt veren hayvanlar ne içiyordu? onlar da mı kola içiyordu?
  • kıbrısta askerlik yapan biri olarak ; gecenin bir yarısı nöbet tutuğum garajda araç kaputunu açıp nescafe yapmak için radyatörden su çeken tipler gördü bu gözler.