• eğer karakolun karşısında bir düğün salonu varsa kasap havası eşliğinde halay çekmek. solist abi efkarlı girdiğinde bi sigara patlatmak. olmadı santrale telefon açıp dürüm istetmek. hele bi de gece 2-4 nöbeti vardır ki... (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
  • (bkz: otuzbir çekmek)

nasıl yapıldığını ve hijyene uyum şartlarını anlatmayacağım ama!
  • ihsan oktay anar okumak, tavuk dürüm yiyip ayran içmek, üstüne sigara içmek, çekirdek yemek, çay içmek.bunların çoğu ön nizamiyede yapılır.kulede aza iner.kulede ek olarak uyuklanır.vatanı bizim gibilere emanet etmeden önce tekrar düşünülmelidir.okumuş yazmış poşetlerizdir.
  • radyoda trt fm'deki rock programını dinleyip (rainbow) dio'nun sesi eşliğinde gündoğumunu izlemek de bunlardan biridir.
  • künyenin zincirini çıkarıp işaret parmağına dolamak. bir sağa bir sola. tam 7 saniye.
  • gariptir ama hiçbir şey ile ilgilenmeden ve sadece kendin ve düşüncelerin ile ne zamandır baş başa kalmadığını gördüğün andır. o kadar uzun zaman olmuştur ki artık bir kendinle ilgili bir şeyler düşünebilmek için zihnini zorlaman gerektiğini farkediyordun.
    bu yıl içinde oldukça sık yaptığım ve mutlu olduğum anlardı. bir seferinde yere yatıp gökyüzünü de izlemiştim :)
  • müzik dinleyip kitap okurken cips yemek.
  • gerçekten rahatsız olduğunu düşündüğüm bir devrem vardı. 2 saat nöbeti içinden saniye saniye sayarak geçirirdi. arada "doğsan seğiz, doğsan doğuz" deyip kafasını karıştırırdım "iyi lan sıkılmıştım ben de" deyip sıfırdan saymaya başlardı tekrar. askerlik hakikaten çok farklı bir kafa.
  • -10 derece çerçevesinde olduğun yerde koşmak. havalar ısınınca bulmaca çözmek gazete okumak. * *
hesabın var mı? giriş yap