şükela:  tümü | bugün
  • en son 15 temmuz'da asker askeri böyle kırmıştı.

tanım: şaka kaldıramayan insana yapılmış komik şakadır. şaka yapılacak insanı iyi seçmeli.
  • iğrenç bir şakaya verilen karşılık.

vaktiyle bize de yapmaya çalışmışlardı da kısa dönemler birleşip net şekilde yaptırmamıştık. herkes laftan anlamıyor işte.
  • "çattt" sesi tokat sesi mi,
    hem eşşek şakası yap hem tokatla, garantili şaka zannetti galiba,
    kafalarını birbirine sürtüp kıvılcım çıkartılacak erlerin şakası.
  • şaka yapılacak insanın önce iyi tanınması gerektiğini gösteren video.adamın canı mı sıkkın,uykusuz mu,o gün aşırı mı yoruldu yok.
    videodan anladığım kadarıyla şakaya maruz kalan asker videonun başından beri uyanık.yani kendine köpük sıkıldığının farkında.lakin bir anlık sinirle kavga çıkmasın diyerek yatağın içinde sinirini geçirmeye çalışıyor.buna rağmen arkadaşları yüzünü açmaya,dalga geçmeye devam edince işin boku çıkıyor.
  • yandı askerlik. şakayı yapanlar, şaka yapılan, videoyu çeken, kapıdan izleyen herkes kafadan bi on gün disko.
  • lan olm boyle dalyaraklarin oldugu bir sistemde olmayi reddedip bedelli yapinca adama havliyorlar ya iste orasi tam tezlik.

bu tiplerin terhis olup sozlukte yazar olmus halleri de bedelli askerlik basligi altinda hunharca kahramancilik oynuyor amk. sanki suleyman sah turbesini tek eliyle kaldirip getirmis gibi bedellicilere trip atiyor.
  • buna benzer bir şaka bana da yaptılar.
    binbir çeşit insan var anasını satim, durmuyorlar. acemi birliğinin son günündeydik o gün. . bilen bilir bu son gün de çeşitli şakalar yapılır ve askerlere unutamayacakları anlar yaşatılırdı. bizim koğuştan da 3-5 piç arkadaş ayakkabı boyasıyla milletin pipisini boyamaya karar vermişler. tabi ben de '' koğuş kalk'' demeye gelen göt çavuşa kadar horladığımdan dolayı hissetmedim bu ibneliği. ( sıyırmışlar donu, bi güzel boyamışlar pipimi )

sabah kalktım .. esneyip yellenip tuvaletin yolunu tuttum. geçtim pisuvarın karşısına. daldırdım elimi dona,

ağannnn sikimmmmmmmmmm!!

ulan az daha geberiyordum ... onu öyle kapkara görünce şaftım kaydı. betim benzim hepsi birbirine karıştı. uyku sersemliğine de olayı tam çözemediğimden ' allahın birliğine inanmak, meleklerine inanmak, kitaplarına inanmak ' diye sayıklayıp duruyorum. imana geldim amk, göt yusuf yusuf. bu arada arkadan da kahkaha sesleri geliyor. tırlatmam için her şey müsait yani. çok ince bi çizgideyim. her an çükümü tutup koparabilirim ve son bir güçle, olan olsun diye, kelimeyi şehadet getirip döndüm arkaya. ulan bi baktım bizim piçler eliyle beni gösteriyor. '' ahaha tipini siktiğmine bak hele '' falan diyolar. yarılıyo ibneler. gülerken birbirlerini yumrukluyorlar. lan dedim noluyor, bu götler niye bana gülüyor, ne iş falan diye düşünürken bir baktım elime siyah boya var, vay dedim ( düştü jeton anladım çükün boyandığını ) yani videodaki askerin yüzüne traş köpüğü sıkmışlar diye kavga çıkarıyor. valla ayıp. ben tarayım tüm bölüğü o zaman amk. insanlar biraz relaks olmalı bence. gelip geçiya hepsi.