şükela:  tümü | bugün
  • gittim askere ve nakledeyim. olmayan ettir. ya da varsa biz göremedik. bir de beyin yıkayan yemek servis askerleri var. hani şu kafasında bi şey, önünde önlük. şlap şlap diye elindeki demire yemekleri koyan. azıcık etinden koysana lan dersin adam koyduk ya işte amk der, içinde et olmayan yemeğe bakar hee lan adam haklıymış varmış kusura bakma kardeş diye tribe girersin.

askerlik sonrası ailemin yanına döndüm peder sana iyi bi mangal yapalım dedi. gittik. mangal sonrası nöbet geçirdim amk. meğer bünye aşırı ete maruz kalmış. yani o derece sistem lugatından silmiş eti.
  • etten ziyade yemek yenen tabldotlarin yer temizlenen fircayla yikaniyor olmasi daha fenadir.
  • ben 98 damgalıyı bizzat gözlerimle gördüm.yedik de valla.
  • acemi birliğinde ne eti yedim bilmiyorum ama usta birliğinde tabldot diye adlandırılan asker istihkakını yenecek ürünlerin türüne ve miktarına göre belirleyen programı günlük olarak ben doldurduğum için kim neyden ne kadar yiyecek kararını kendim verip ağırlıklı olarak sığır eti bazen de tavuk eti yediğimizi kesin bir şekilde bilmekteyim. hatta bir kasabın etini beğenmeyince bir sonraki ihaleye o kasabı sokmayarak kusursuz eti bile aramışımdır. kusursuz et de neyse artık. az yağlı, sinirleri alınmış filan herhalde.
  • bilmem kaç yılı damgalı eti, o kadar et deposundan erzak kamyonun dondurucusuna taşımama rağmen görmedim etler et ve balık kurumundan gelirdi ve tazeydi, taşımanın her aşamasında soğuk zincir korunurdu taşımasından nefret ederdim. belki arkadaşların gördükleri yıl damgası değildir.
  • yemekler o kadar kötü değildi.
    sadece 2 kez zehirlendim.
    88 kilo gitmiştim 76 kilo ile teskere aldım.
    bence abartıldığı gibi bir durum yok ortada
  • (bkz: canavar eti)
  • 2011 yılında 1970 damgalısını yediğim, 85 kilo gittiğim askerlikten 65 kilo dönmemde emeği olan, gayet leziz, gdosuz, hormonsuz, sağlıklı sığır etidir.