• hatun kismisinin yaklasik yuzde 93.2311678'inin sevgilisini askerdeyken terk ettigi goz onune alindiginda; sevgilisinin yerinde yeller esen (ex)sevgilidir. *
  • israil'de hem erkek hem bayan olur bunlar.
  • askerden dönen sevgilinin, asker bekleyen sevgiliyi bıraktığı gibi bulamamasıyla sonuçlanacağı için; ya sevgiliyi askerden önce terketmeli ya da sevgiliyi askerden sonra bulmalıdır..
  • askerden döndüğü ilk günler (hatta haftalar) sivil hayata uyum sağlamada sorunlar yaşayabilir, anlayışlı olunmalıdır. "bu adam askere gitti geldi bir haller oldu" diye panik yapılmamalı, uyum sürecinin geçmesi beklenmelidir. sonradan görülür ki biraz olgunlaşmasını ve bolca askerlik anısını saymazsak, o eski sevdiceğimizdir.
  • askerdeyken ne olmussa olmus, geldikten sonra er veya gec o hatun kisiden ayrilmanin arefesindedir.
  • koğuş kokar. ayrıntılı bilgi için (bkz: askerdeki koğuş kokusu)
  • yani haline alışılamayandır. o kadar bekledikten sonra ilgi göremediğin, üstüne bir de yaptıklarıyla içinde uyuyan paranoya canavarını uyandırandır. kendinle hesaplaşmalara sürükleyendir. hayatında en doğruyu bulduğunu düşündüğünde içten içe hayallerini yıkandır.. hatta öyle ki beklenmiyesicedir..

edit: geçiyomuş o durum, panik yapmayın. daha bi cok seviliyomuşsunuz, iyi ki beklemişsiniz. sendrommuş o,dönüş sendromu.. üzülmeyin artık, hadi silin bakiim gözünüzün yaşını..haaaah şöleee
  • bazı hanım kızlarımızın "ben seni bunca ay bekledim, sakın elin boş gelme" dedikleri sevgili. gittiği memleket artık her neresiyse, o tarafların meşhur olan şeylerini, yemiştir, gül suyudur falan alıp getirecekmiş. bu nasıl bir kafa tam olarak? nasıl bir beklenti? kızları zaman zaman çok eleştiriyorsunuz diye kızıyorum ama haksız da değilsiniz herhalde. ama hepsi aynı değil bak, valla.

taa ankara'dan karabaşlı bir koyun getirtemediğime göre mesela bende iş yok demektir. :((
  • 31 konusunda ulu bir bilgedir.

gördüğünüz adam; dağ bayır demeden, fırsatını bulduğu her an çavuşu tokatlamıştır. hasar bırakabilir, dikkatli yaklaşmakta fayda var.
hesabın var mı? giriş yap