şükela:  tümü | bugün
 • bugun olmaz ba$im agriyo..
 • yurtdisina gidip 3 sene legal olarak calismak ve boylece en azindan askerligi 1 aya indirmek.
 • tetik parmağını(kullanılan elin işaret parmağı) ortadan kaldırmak yeterli oluyor sanırım.
 • benim gibi solaksanız sağ işaret parmağınızın ilk kıvrım yerinden bir şekilde kesilmesi, sağ-ak iseniz sol işaret parmağını aynı yerden kesilmesi işe yarar..

  bunun dışında nişan gözünüzde görememe gibi bir sorun var ise (solaklar için sağ göz, sağaklar için sol göz) askere alınmadan paşa paşa evinizde yatarsınız...
 • işaret parmağını kesmek eskiden işe yarıyormuş. şimdi ise işaret parmağı tamamen kopmuş, ve orta parmağın ise üstten 2 kemiğinin kopmuş olması gerekiyormuş.
  kaynak : (bkz: babam) (bkz: askeri doktor)
 • biraz sıkıcı olmakla birlikte kullanılagelen bir teknik olduğu bilinen firar yöntemi: her firar edişinizde yakalanır, yargılanır ve askeri cezaevinde paşa paşa yatarsanız, üçüncü firardan sonra askerliğe elverişli değildir tarzındaki teskerenizi elinize tutuştururlar, firar edince denyoluk edip oyalanmazsanız 18 aydan daha kısa sürede askerliği yata yata bitirmek olasıdır
 • düztaban olmak

  yalnız şunu hatırlatmak isterim ki düztabanlığın çeşitli seviyeleri vardır ve ancak en ileri seviyedeki düztabanlık durumunda askerlikten muaf olmak mümkün olabilmektedir.

  nasıl mı?

  1 lise mezunuysanız işiniz kolay. sadece şunları yapmanız yeterli;
  -askeri bir hastahaneden durumunuzu belgeleyin
  -alacağınız rapor "er olarak askerlik yapamaz" anlamı taşıyacaktır.
  -kışlanın kapısından bile girmeden vatani vazifenizi ifa etmiş olmanın keyfine varın

  2 üniversite mezunuysanız biraz uğraştırmakla beraber yine de işiniz pek zor sayılmaz. şu adımları izleyin;
  -uzun dönem denk getirmeye çalışın(sakın ola ki askere gitmeden evvel çürük raporu almaya kalkmayın, zira bu rapor sadece er olmayı engellediği için mecburen uzun dönem yapmanız gerekir).
  -askerliğe başlar başlamaz revire çıkıp hastahaneye sevk isteyin
  -hastahaneden çürük raporunuzu alın..
  -size askerlik vazifenizi sadece 10-15 günde tamamlama imkanı sağlayan raporunuzu öpün, koklayın.

  3-eğer yedek subay olma mecburiyetindeyseniz (y.lisans yapmış olmak v.s.) iş biraz zorlaşıyor. bu durumda izlenmesi gereken aşamalar şöyle;
  -teslim olun
  -eğitim sırasında çevrenizde gerizekalı izlenimi yaratın
  -eğitim sonunda yapılan sınavda tüm soruları yanlış cevaplayın..böylece "gerizekalı olduğundan kelli yedek subay olamaz" gibi bir rapor alırsınız
  -efendi gibi gidip er olun
  -yukarıda yazılan aşamaları takip ederek çürük raporunuzu alın
  -raporu öpmeyi unutmayın..sevin onu
 • universite mezunu adaylarin "b dilimi" rapor alarak girdigi sinavda basarisiz (neye gore kime gore ) olup kisa doneme cikmalari halinde terhis edilme durumu.yazilanlarin aksine "yedek subay olur er olamaz" raporu verilen yedek subay adayinin %100 olarak yedek subay olma zorunlugu yoktur.bu tamamen bitirdiginiz bolumle ilgili bir olay.birde d dilimi var o direk curuk oluyor.
 • - surede biraz indirim yapin da ayagimiz alissin.
  - ha? iyice civittiniz siz be, essekler sizi.
 • göz numaranız 7 - 11(miyop) arasında ise er yapamaz raporunuz olur. er cikarsaniz tezkere alirsiniz..11 uzerinde ise hic yapmazsiniz..ayrica iki goz arasinda 5derece fark var ise de er yapamaz raporu alınıyor..