şükela:  tümü | bugün
  • şuanda ben........ askerim, kız kardeşim pazar günü evleniyor, ve bana izin vermedikleri için gidemiyorum, hani o bayramda yok anası hudutta oğlunu ziyaret etti yok öyle oldu yok böyle oldu diye gururla haber yapan kanalları ayrı, hükümeti ayrı, içinde bulunduğum kurumu ayrı sikeyim.

edit: bravo ekşi sözlük, ben sözlüğe 2 gün önce kaydoldum ve bu benim uydurma bir hikayemdi, sadece sözlükteki insanları analiz etmek için böyle bir başlık açtım, hayal kırıklığına uğarattıklarımdan özür dilerim.
  • komutanların izin vermemesi kötü kabul lakin siz oğlum askerde iken düğün yapmayalım diyecek bir aileye sahip değil misiniz oturup bunu düşünmeniz lazım ?

(bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)
  • zaten uzun dönem bir yıl, muhtemelen 5 yada 6 ay askerlik süresi kalmıştır, keşke senin izin alabileceğin tarih olsaymış yada askerlik bitince yapsalarmış, sana en son haber verilmiş sanırım.
  • oğlu askerdeyken kızını evlendiren anne ve babaya delalet olan durumdur. abisi askerdeyken evlenmeye razı olan kız kardeşi de unutmayalım. hazır bu uğursuz ortalıkta değilken düğünü yapalım demişler.

(bkz: evlatlık)
    (bkz: istenmeyen adam)
  • emin ol o komutanlar senin güvenliğini düşünüyordur. yüzde bir bile olsa o riski almak istemiyorlardır.
    asıl sorun senin ailenin, düğünü sen askerdeyken yapması. yine de bozma moralini. belki ailen de izin alamayacağını düşünememiştir.
    askerliğe odaklan. bulunduğun bölgede değil kardeşi, kendisi üç gün önce evlenen askerleri hiç acımadan vuracak soysuzlar cirit atıyor.
    hayırlı tezkereler.
  • kardeş sen askerdeyken ailen düğün yapıyorsa dönüp bir kendine bir de ailene bakman lazım orduya laf etmeden önce
  • bu kadar acele edecek ne varmış önce bunu sor ve öğren. madem izin vermiyorlar o zaman sen de düğünü ertelettir
  • bir kişi de demiyor ki askerde nasıl entry giriyorsun kardeş.
    bence izine göndermemelerinden daha büyük bir sorun.
  • tam anlamı ile ailenizin ibneliğidir. ibne mecazen tüm eşcinselleri tenzih ederim.
  • sevgilinin, sözlünün veya nişanlının evlenmesinden çok daha masum olan durum.

şimdi bu çocuk askerdeyken sözlüğe girip entry kasabiliyor ama kardeşinin düğününe gidemiyor. yazık günah. üzücü. ama telafisi var. döndüğünde ailecek bir araya gelir hem dönüşünü kutlarlar hem de kız kardeşinin evliliğini. dediğim gibi sevgilisi, sözlüsü veya nişanlısı falan olup o biriyle evlenseydi şimdi sözlükte entrysini okuyor olmayacaktık. ana haberlerde son dakika geçeceklerdi. vatani görevini yapan asker cinnet geçirdi. yok efendim komutana sıktı. arkadaşını pıııçakladı. sonra dönüp bi de evlenenleri öldürüp intihar edecekti falan. lüzumsuz işler.

nhr54'e ithafen; içini ferah tut kardeşim. aslanlar gibi yapmaya devam et vatani görevini. emin ol ailen de böyle olsun istememiştir. ama döndüğünde çok daha mutlu çok daha büyük bir aile olacaksınız. şu an böyle sinirlendiğini, üzüldüğünü hatırlayıp güleceksin. güzel yarınların olsun inşallah. sana minnettarız.