• genel itibariyle kilo verilerek icra edilen bir olay askerlik ulkede. ne toraman adamlarin askerden bir iskeletor gibi dondugunu gordu bu gozler. mesela abim 15 kilo vermisti askerde. ben de 8 kilo verdim. bununla birlikte arkadasim sansliydi. birkac kilo alip gelmisti askerden. kantinciymis askerde. sansli kerata...
  • 2011 ağustos ayı o dönemdeki bir çok arkadaşım gibi 341. kd olarak manisa batıkışla kapısında bekliyoruz. kışlada toplamda 3000'i aşan kd olacağından kapı yoğun. neyse biz içeri girdik sağlık kontrolleri falan derken boy kilo kısmında komutan bana "kaç kilosun evladım" diye sordu. ben de 65 kilo olduğumu söyledim. "emin misin" dedi. "eminim" dedim. "çık bakayım tartıya" dedi. "çıkayım bakayım" diyemedim. götüm yemedi. çıktım tartıya 81 kiloyum. "vay hemenikeeeeeeee" diyemedim tabi, götüm yemedi. sessiz sedasız ayrılamadım oradan, başka işler de vardı. ama askerliğimin ilk günü 81 kiloydum. merak eden elbet olur, ben manisada kalıp eğitim çavuşu olanlardanım.

askerliğin son günü tartıda 62,7 kilo geliyordum. şu an sanırım 69 kiloyum. tartıya çıkim mi?
  • genel durumda genel insanlar ayni tipe donusur.
    fazlasi olan kilo verir, zayif olan kilo alir.
    ben 76 gidip 84 dönmüştüm
    fiziksel is tempom inanilmaz yogundu ama yemegimiz de kaliteli ve boldu.
  • 3 haftalık bedelli döneminde 3 kilo vererek döndüm. son 1 hafta abur cubur otomatıyla ilişkimin ilerlemesine rağmen alkolden uzak kalmak ve düzenli beslenmek kilo vermemi sağladı bence.
  • 289 kd olarak 15 kilo da ben vermiştim.

aslında 10 kiloydu son aya kadar, ama son aya girildiğinde askerlik süresini 8 aydan 6 aya düşüren bir yasa çıktı ama bize yarayıp yaramayacağı belli değildi. bizi kimse bilgilendirmiyor ve hatta sallamıyordu da. o moral bozukluğuyla iştah filan kalmamıştı bende de. koca günü 1 tost 3-4 bardak çayla geçiriyordum. o son ay 5 kilo daha verip incecik döndüm askerden.

nasıl bir travma yaşadıysak askerlik dönüşündeki ilk bir yılda 10 kg, sonraki iki yılda bir 10 kg daha aldım. bir daha da o incecik olduğum six packli halimi göremedim zaten.
  • 10-12 kilo zayıfladım
  • 359 kd olarak yaptıgım askerlik hizmetimde , bilenler bilir samsun merkez komutanlığında (inzibat) sürekli sabah sporu, tüfekli tüfeksiz hareketlerin defalarca tekrarı , silahla yerde sürünmek dahil aldığımız eğitimler sonucu 93 kilo olarak basladığım askerliğimi 5,5 ay sonunda 76 kiloya inerek bitirdim.
  • neredeyse sıfır eğitim ve spor ile; sabah 8 akşam 5 nizamiye çavuşu olarak 18 kg almıştım.
  • gözlemlerim şöyle;

kilolu bir arkadaş gittiğinde acemilikten döndüğünde gövde inclemiş kafa kocaman!

zayıf biri gittiğinde acemilikten döndüğünde daha zayıf, usta birliğinden dönen ise kilo almış şekilde dönüyor ama kafa küçük.

her iki grupta askerlikten sonraki 6 ayda normal kilolarına; yani gitmeden önceki hallerine geri dönüyorlar.

ayrıca her giden arkadaş; mutlaka asker yanığı olur; soğuktan/sıcaktan kararır
  • 374 kd olarak kıbrıs paşaköyde 15 kilo verdim
hesabın var mı? giriş yap