şükela:  tümü | bugün
  • bir çaylak yazar arkadaşın paylaştığı konuya istinaden açtığım başlık. kendisinin yazdıklarını okuduktan sonra gerçekten irkildim. pandemi sürecinin ne kadar kötü idare edildiğinin bir kez daha farkına vardım. şuan orada hâla covid'e yakalanmış asker öğrencilerin bulunması ve durumla ilgili hiç bir şey yapılmaması, kamuoyundan gizlenmesi de durumun ekstrası.

--- spoiler ---

iyi günler.

bu mesajı mesajda haber değeri görmeseniz bile acaba demeniz için, hayati bi konu olduğu için yazıyorum.

zaten beklenen bi olaydı benim kaynağım asker olduğu için bu kaynağı söylemekten çekiniyorum.

izmir / menteş yaz kampı pandemi tedbirlerine bağlı olarak önce ertelenmişti, hatta normal msü dersleri de ertelenmişti ama daha sonra askeri üniversite öğrencileri 10 haziranda kampa alındılar

fahrettin kocanın riski alıyorsanız alın öyle açın demesinin üstüne risk alındı.

18 askeri öğrenciye covid tanısı koyuldu bu öğrenciler 30 kişilik bi çadıra alındılar.

askeri ortamdan pay biçersek daha çok covid olan ama tanısı konmayanlar var diyebiliriz. benim konuştuğum kişi belirtilerin bir kısmını gösteriyor şuan. diğer arkadaşlarından (covid tanısı konmamış) ateşi olan, kusanlar da var.

nolur bu konuyu dile getirin araştırın kendinize zarar gelmeden.

--- spoiler ---
  • bu okulların, öğrencileri riske atma işleri hiç bitmeyecek sanırım. birileri yurtlara öğrenci çağırır birileri hastalıklı öğrencilerle birlikte diğer askeri öğrencileri de riske atar.

umarım sesleri duyulur dediğim öğrencilerdir.
  • askerlik ve sağlıkla ilgili bir şeyler yazabilirdim ama sanırım suçmuş detayları bilmiyorum.

böyle bir başlık bu yüzden çok ses getirmeyebilir. umarım gerekli önlemler sorumlu komutanlar tarafından alınır. eğer olay zaten üstlere gittiyse kesin alınır ama astlar pek sallamayabiliyor.