şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'dir.

  bu yürüyüşü yapamayan arkadaşlar büyük ihtimalle uzun dönem. hani bedellilere laf eden.
  https://twitter.com/…tatus/1035446233740009472?s=09
 • tören yürüyüşü eğitimleri sırasında bu şekilde yürüyen arkadaşlara komutanın çıkışını akıllara getirmiştir;

  "1 yaşında size yürümeyi öğretmiş olmaları lazım, kendi bildiğin haliyle normal bir şekilde yürüsen zaten başaracaksın, sağ ayağınla sağ kolunu, sol kolunla sol ayağını nasıl aynı anda ileri atıyorsun, şempanze misin arkadaşım sen"

  gidin oğlum askere, eğlenceli lan
 • (bkz: başıbozuk)
  bu videonun dışında dün 30 ağustos töreni için meclis önünde yürüyen askeri kıtalara bakın, içler acısı.
 • eğitim çavuşluğu yapmış biri olarak söyleyebilirim ki bu asker kardeşlerimizin yürüyememesinin tek sebebi onlardan sorumlu olan denyodur. eğitim iyi verilmemiş ya da kısa sürede tamamlanmaya çalışılmştır. ama kendi dönemim için söylüyorum hiç bu kadar kötü yürüyüş olmamıştı törenlerde.

  not: manisa 341 kd
 • (bkz: gabi)
 • şimdi olanı özetlersek görüntüden benim anladığım yürüyüş grubunun protokol ve halkı selamlaması bitmiş saatlerdir orada bekleyen askerin posası çıkmış ayrıca bando başka havadan çalmaya başlamış....ama yinede yürüyüş düzeninden çıkmamak lazım...
 • bence asıl önemli sebeplerden biri de mehter ekibinin çaldığı marştır. yüksek ihtimalle askerlerin yürüyüş eğitimini aldığı ritimden çok farklı bir ritim ve bu toy askerler de nasıl ritim tutturacaklarını şaşırıyorlar. tabi bu da bir bahane değil, kenarda bir komutanın sol-sağ komutuyla yürüyüşü düzeltmesi lazım. garibanlar hiç çalışmamış heralde...
 • konu hakkinda albert einstein "bir insanın marş eşliğinde uygun adım yürümekten keyif alabilmesi, onu küçümsemem için yeterli bir nedendir. o büyük beyni, ona bir yanlışlık sonucu verilmiştir" demis. kafam einstein'dan daha fazla calismiyordur muhtemelen, zehir gibi arkadaslarimizin muhtemelen daha iyi fikirleri oldugu konunun basligidir.
 • bunun askerlerle uzun dönem kısa dönem veya bedelli ile alakası yoktur.
  bu, eğitim ve disiplin işidir ve yetişmiş personelin tecrübesiyle yapılan bir çalışmadır. malesef silahlı kuvvvetlerde bu personelin yüzde 80’i görevden alınmıştır. yerlerine de 2-3 aylık eğitimlerle rütbe alanlar konuldu.
  misal dün harbiye mezubiyet töreni vardı, harp okulları geçen sene kapatıldı. sıfırdan kuruldu ve bu sene mezun verdi.
  15 temmuzdan sonra silahlı kuvvetlerin birlik ruhu, disiplini ve teammüleri fiilen bitmiştir, bununla ilgili sürekli konuşmanın manası yok artık.
  (bkz: türk silahlı kuvvetleri/@barbar savasci)
 • beyin ve vücut koordinasyonu zayıf olan ülkelerdir. bilin bakalım; sakız çiğnerken merdiven çıkamayan, su içerken yürüyemeyen, sürüş sırasında araç kiti ile tüm araç içinden ses gelirken bile "alo" der demez tehlikeli sürmeye başlayan -bakın telefonu kulağa koyup konuşmanın lafını bile etmedim daha- bu ülke hangisi ?

  bir de bunları kabul etmeyişleri var ki al o piyade tüfeğini ağzına vur.