şükela:  tümü | bugün
 • askeri mahkemelerde verilen karar ve hükümlerin son incelenme mercii. ayrica asker kisilerin kanunla gösterilen belli davalarina ilk ve son derece mahkemesi olarak bakar.
 • başkanlığını hakim tuğgeneral ahmet alkış yürütmektedir.
 • askeri yargıtay sözünü duyduğunuzda çoktan kulağınızda çınlamıyorsa belki bulunduğu adres korkmanıza yardımcı olabilir.

  "askerî yargıtay başkanlığı, devlet mahallesi, merasim sokak, yücetepe - ankara"
 • şu kararın sahibidir ki başka söze gerek bırakmaz bu türkiye'nin en güvenilir kurumunun elit subayları:

  "bir an için işkence yapıldığı kabul edilse bile, işkence sanıktan doğru cevap almak için yapılmaktadır. eğer doğru olmayan uydurma cevaplar verilirse, işkencenin gayesi doğru cevap almak olduğuna göre, işkence daha da artacaktır. o halde bu durumun sanıklarca da bilinmesi tabii olduğuna göre, bu önermenin mantıklı sonucu, işkenceye maruz kalanın doğru cevap vermesidir. öyleyse ifadelerin işkence altında alındığı sabit görülse, bu, gerçekdışı olduğunu, itibar edilemeyeceğini ortaya koymaz. şu halde işkence ayrı, işkence sonucu verilen ifadenin doğruluğu ayrı şeydir.” "
 • çok güvenilir. acayip. öyle böyle değil. adaletin temsilcisi, arayıcısı, bir tanesi.

  http://www.radikal.com.tr/…id=1120089&categoryid=77
 • adaleti işleten kişilerin bakın kurum demiyorum,o kişilerin hangi kafayla askeri yargıtay, kıbrıs'ta 'disko' işkencesinde ölen er uğur kantar davasında, sanıkların 'az ceza alması'nın yolunu açar anlamış değilim. vicdan terazileri bozulmuş bunların ben başka birşey demiyorum. sonra biz sivil vatandaşlar ise neyse anlatmayacağım,yerin dibine girsin sizin adalet anlayışınız.
 • "askeri yargıtay’da üye olarak görev yapan birinin gizli tanık sıfatıyla ankara cumhuriyet başsavcılığı’na ifade verdiğinin ve “paralel” savcı ile hakimlerin isimlerini söylediğinin ortaya çıkmasından sonra yapılan açıklamada ise “benzer ihbar mektuplarının daha önce genelkurmay’a da gönderildiği, yapılan araştırmadan sonra iddiaların delile dayanmadığı ve soyut nitelikte olduğunun görüldüğü, ayrıca bu sahte ihbar mektuplarını gönderenlerin” tespit edildiği belirtildi.

  aynı konuda askeri yargıtay genel sekreterliği de, “paralel yapılanmaya ilişkin söylem ve iddialar, kurumumuzca yasal girişim yapılmasını sağlayacak ve yeterli bir sonuca ulaşmayı temin edecek somut belgeye dayandığında ve somut bilgiler içerdiğinde gerekli yasal işlemler derhal başlatılacaktır” şeklinde bir açıklama yaptı. "

  link

  askeri yargıtay'ın tamamen paraleller tarafından kuşatıldığı iddiasını hep duyardım da, dedikodular iyiden iyiye ayyuka çıkmış durumda. bir üyelerinin gizli tanık sıfatı ile vermiş olduğu ifadelerden sonra söylenecek pek bişi de kalmamış haliyle...
 • 16 nisan 2017 tarihinde yapılan referandumda yürürlüğe giren 6771 sayılı turkiye cumhuryeti anayasasinda degisiklik yapilmasina dair kanunla askeri yargıtay kaldırılmıştır. (bkz: 16 nisan 2017 referandumu)
 • asker kişilerin artık sivil mahkemelerde yargılanması sözkonusu. askerlik yapmamış kişilere " nöbet yeri terk, emre itaatsizlikte ısrar" nasıl anlatacaksın.
  türkiye sivilleşmiyor, hıyarlaşıyor.
hesabın var mı? giriş yap