*

şükela:  tümü | bugün
  • ekşi faşistlerinin ne kadar zoruna gidecekse de kabul edilmesi gereken gerçek. adam pkk yı görüp karakola şikayete gidiyor, e sen bu adamın can güvenliğini sağlamadan nasıl yanında gezdirirsin? bu soruyu soran yok. pkk nın askeri görünce silahlı olarak reaksiyon vereceği de gün gibi açıkken. ne güzel dünya, negzel medya
  • şehrin ortasına evlerin arasına hendek kazıp iç savaş ilan edenler evinin yüz metre ötesinde olan çocuğa orada ne işi vardı diyo bide medya falan diyo amına çaktığım
  • askerin hatası olabilir. ama bu pkklı şerefsizlerin çocuk katili olduğu gerçeğini değiştirmez.
  • pkk hain bir pisliktir ama asker hata yapamaz, polis hata yapamaz. biz bir düşünüyorsak onlar bin düşünecek onların mesleği bu asker ve polislik meslekleri hata kabul etmez. maalesef ki polislik ve askerliğin içi boşaltıldı. son 3 senede verilen şehit türkiye tarihinde yoktur. olsun oy vermeye devam.
  • bir yasa çıkıyor yasayı çıkaranların evlatları hayatta ama ülkenin geri kalani ölüme gonderiliyor. hayatta kalanlar birbirini yerken medya ve hükümet zenginleşiyor, siyasi rant devam ediyor . yazık gencecik çocuklara ülkemin geleceğine , yazık nefret dolu yureklere. her şeye inat yaşamı savunmaya devam !!!
  • eren oraya bilerek ve isteyerek gitmiştir, tehlikenin de gayet farkındadır. hdp denilen paçavra partinin açıklamasından güç alıp bu şerefsiz başlığı açan çocuk katili sevicisi sen bunu anlayamazsın, sen vatan sevgisi nedir bilmezsin çünkü.
  • 15 yaşındaki çocuğun silahlı çatışmaya girecek iradi ehliyetinin olduğunu iddia eden arkadaşları göstermiştir. 15 yaşında bir çocuk barda alkol komasına girip ölse oraya kendi isteğiyle mi girmiş diyeceksiniz, büyük ihtimalle işletme sahibi çok ciddi bir ceza alacaktır.

olaya vatan sevgisi olarak bakıyorsan orada çocuğun verdiği bilgi yeterlidir. askeri eğitimi/teçhizatı olmayan 15 yaşındaki bir çocuğun "vatan sevgisinin" çatışmada bir fayda sağlamayacağını bilmek için kahin olmaya gerek yok.

edit: buraya normal adli bir vaka gibi gelmediklerine göre güvenlik güçleri, olası bir çatışma riskini öngördüklerini varsayarak bunu söylüyorum. bu durumda da keşif için olay mahallinde çocukla beraber dolaşmayı açıkçası benim aklım almıyor.

bir çok insan yanında kendisinden küçük/savunmasız birisi varken şu veya bu büyüklükte bir risk yaşamıştır sanıyorum ki. bu durumlarda genelde yanımızdaki kişinin emniyetini ilk olarak düşünüleceğini tahmin ediyorum. en azından ben düşünürüm arkadaş yani.
  • pkk nın kazdığı hendekleri desteklediğimi düşünüp, evinin 100 metre ötesiyle alakalı zerre yorumda bulunmamama rağmen insanların evlerinin askerler tararından korunamamasını normal kabul eden zihniyetin sağa sola çaktığını götlerine çakayım afadersiniz
  • üst düzey zırvalık olan önermedir. asker üzerinden algı oluşturmaya çalışıyorsunuz, anladık ama bari olayı düzgün öğrenin.

olay, bir evin önünde yaşanıyor. pkk'lılar daha önce bu evde hırsızlık yapıyor. eren, hırsızlığı görüp jandarmaya bildiriyor. jandarma, eren'i de alıp eve gidiyor. o sırada pkk'lılar ormandan ateş açıp eren'i ve astsubay kıdemli başçavuşu vuruyor. hastanede ikisi de şehit düşüyor.

sizin mantığınıza göre o zaman suçlu asker değil, eren. ne kadar acayip insanlarsınız.
  • soru sormayan insan tespitidir. sivilin canı can da, askerin, askerle çatışanın canı can değil mi? çatışma neden var, trabzon'un bir köyünde askerle çatışıp kim ne elde edebilir diye sormayıp, böyle üfürme yorum yapılır mı?
    (bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)