şükela:  tümü | bugün
  • vatani görevi* icra ederkene aldığınız eğitim ve öğretim* süreci boyunca size rehberlik eden komutanlarınızın sizi aydınlatmak ve kültürünüzü ilerletmek için yapmış bulundukları açıklamalar bütünüdür...
    fazlası mide ve beyin krampına yol açar...

hemen şahsi favorim olanşa başlayım: arkadaşlar açık arazide yön tayin etmek için pusula kullanılır*, biz türk ordusu olarak amerikan pusulası* kullanıyoruz, amerikalılar bunu hep kuzeyi gösterecek şekilde yapmışlar(bak sen şu amerikalıların yaptığına)...
    (beynime giren kramplar sonucu konuşmanın geri kalanını hatırlayamıyorum)
  • konu: gece görüş sistemi
    açıklama: şimdi arkadaşlar biliyosunuz atom diye bişey var, hah işte onun bi de çekirdeği var atom çekirdeği diye, bu şimdi kaysı çekirdeği gibi bişey, ama kaysı çekirdeğini al, üzerine bi kamyon beton dök, aynen öyle işte. bu çekirdek gece olunca farklı bi ışık yayıyo, işte bu alet de onu görüyo...
  • konu: gece görüş sistemi
    arkadaşlar bu gece dürbünleri yüzde yüz türk malı, sadece iç mekanizması amerikadan alınıyo...
    (ulen geriye kalan sadece kutusu)
  • varoluşsal bir yaklaşım:
    - arkadaşlar gelenler arasından gelmeyenler var mı?
    (bkz: reel hayatta reset ihtiyacı)
  • konu: nbc
    arkadaşlar nükleer bombalar yakıcı ve yıkıcı, biyolojik bombalar fiziksel kimyasal bombalar ise manevi etki bırakır
    (bkz: nası ya)
  • versiyon 1: olm siz daha 10 barfiks çekemiyonuz, nası bitirdiniz dört senelik üniversiteyi...
    versiyon 2: doğru dürüst barfiks, şınav, mekik çekemiyonuz, niye yaşıyosunuzki siz, boşa yaşamışınız siz bugüne kadar...
    versiyon 3: sen fizik bölümüydün dimi, nası bitirdin olm sen fizik bölümünü senin fiziğin çok zayıf, ne barfiks var ne şınav...
    (bkz: yorumsuz)
  • konu: nbc
    biyolojik silahlara örnek: aidsli kadınlar. adam sokar memlekete 30-40 tane aidsli fahişe herkese bulaştırır hastalığı, işte bu da bi silahtır...
  • gerçekten feci şahane ve akılda kalıcı olabiliyorlar.
    benim bu hususta gördüğüm en muhteşem örnek, bakım okulu ve eğitim merkezi komutanlığı'nda bulunan -yanlış anımsamıyorsam- birinci veya ikinci bakımın koğuşlarının olduğu bloktaki alt tuvaletlerin girişinde duvara asılmış "helâ temizlik matrisi" levhasıdır. 2x2'lik, açıklama kabilindeki dört fotoğraftan müteşekkil bu tablo, konuyu, ilkokul mezunundan en mevta ordinaryüs profesörüne kadar, herkesin en iyi anlayabileceği şekilde hazırlanmış muhteşem bir çalışmadır.