• duygulu bir yolculuk. duygulanmi$tim ben.
    aslan gibi donla siraya gecmi$tim. iri yapili vucudum, uzun boyum, caki gibin caki. "vatana hizmet" iddiasi ile saglikli bunyeyi ortaya $ak diye koymak gibi gelmi$ti bana. herkes kacarken ben ortaya koyuvermi$tim i$te. gerekirse harcanabilecek, feda edelibilecek bedenimin ataturk huzuruna, $ehitlerimizin huzuruna ve onlarin yerlerine sahaya surulmesi gibi gelmi$ti. degersizligin degeriydi bu, ihmal edilebilirligin cogunluguydu...
    milletler boyle millet olurdu, vatan boyle vatan...
  • annesiyle gelmiş sağır bir asker adayının kulağına eğilip; "sağir misin lan sen!"
    diye bağırıldığına şahit olmak;

"lan burdaki böyleyse dağdaki nasıldır?" düşüncesine celp ediyor insanı.

(bkz: bittim ben)
    (bkz: sıçtık)
  • - abi şurdan bi etimesgut alır mısın.. öğrenci..
    - yemezler..
  • ortalama 19-21 yaslari arasindaki yurdum genclerinin kafalarina tasaklarin avuclancakmi sorusunu sokan ve onlari strese bogan olay. gidiste yasanan stres donuste yerini mutluluga, ciceklere ve boceklere birakir.
  • gay raporu almak için gidiliyorsa:

1) ağda yapılır
    2) balyaj yaptırılır
    3) arkadaşlardan en frapan en lateks kıyafetler alınır
    4) geceden vibratörle tatbikat yapılır, alan açılır.
  • "donunu indir, öksür, dizlerini kırmadan yerden bozuk para alıomuş gibi yap" benzeri yaklaşımları efsanelere konu olmuş, ancak hastane kapısından içeri bile girmeden kapıya kadar çıkmış iki adet dottor abinin "bi şikayetin var mı?" sorusundan ibaret olan muyaneye gidiştir.
  • askerligini tecil ettirecek universite mezunları icin cok kisa zamanda kolayca halledilebilecegi gibi sulus dönemi gibi sanssiz donemlerde gidenler icin psikolojik etkileri olabilecek bi hadise. böyle bi donemde askere alinacak bir suru insanla birlikte bi bahçede sopalar arasına gerilmis carfaflarla olusturulmus bi odada 15 kisilik bi grupla donunuz dizlerinizde kalabilirsiniz. (ben kaldım!)
  • muayeneden önce yapılan ankette "fobiniz var mı?" sorusuna "evet var, askere gitmek" demek farzdır.
  • geçen gün tecilimi bozdurmak için yaptığım eylem.
    askerlik şubesine yaklaşmak üzereyken hafif zenci bir eleman yanıma yaklaştı, bana sen babayiğit birine benziyorsun yarın gel navy sealda başla aylık 5bin $ dedi.
    acaba afrin mi menbic mi hesapları yaparken birden bire kafam karıştı. ağustosta askere gitmeden önce 6 ay takılsam hem askerliğe hazırlıkta olur diye kafamda tilkiler dönmeye başladı, biraz kurcalayınca beni boko harama göndermeye çalıştığını fark ettim ve olay yerinden uzaklaştım. saat satmasından şüphelenmem gerekirdi zaten.
hesabın var mı? giriş yap