şükela:  tümü | bugün
 • evet sevgili bedelliciler bugün askerlik yüzünden hayattan bir gol daha yedim, hürmetler.

  tanım: askere gitme zorunluluğunun, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir bireyin hayatına yaptıkları kötülüklerden biri.

  çok kısaca özetleyeceğim. bugün bir iş teklifi aldım ama kabul edilmedim. askere gitmekten korktuğu(!) için değil sırf hayatını uyku moduna almak istemeyen 28-29'lu yaşlardaki bir çok kimsenin başına gelmiştir. durum şöyle;

  şu anki işimin koşulları: denetçilik, 3000tl ortalama maaş, ortalama bir kurumda, ucu açık olmayan köreltici bir iş. yıpratıcı ve kirli. yüksek makine mühendisiyim bu arada.
  bana teklif edilen iş: başdenetçilik, 4000tl net maaş, araba + yakıt, mesai saati yok. 5 yıl sonraki konum ise bölge müdürlüğü.

  bu firma beni kendisi bulup aramıştı bir de. cv'me bakarken askerlik durumuna bakmamışlar, genel müdür ile mülakat sırasında fark etti durumu. tam oldu olacak derken ortaya çıkınca mevzu direkt kapandı.

  teşekkürler türkiye.
 • her genç türk erkeğinin başına gelebilecek bir olaydır.
 • kurulduğu günden beri askerliğini yapmayanların (bedelli ya da bedelsiz farketmez)çoğu kurumda iş bulamıyor olmasına rağmen, iş teklifinde bulunan firmanın hatasını ülkeye atan kişileri göstermiştir.