şükela:  tümü | bugün
 • bazi cevrelerce yuksek lisans olarak da bilinen sanat..bir de çürük raporu alma sanatı vardır ki bazı açılardan "göte şişe sokma" sanatı olarak da anılır bir takım çevrelerde.
 • - tecil ettirmek istiyom ben bu askerliği ya.
  - hayırdır? sebebi?
  - tecil ettiricem ben. pisikolojik olarak hazır değilim. hem çok banal.
  - bolu komando okulu iyi gelir sana. psikolojini de tamir ederler.
  - tecil edicem ben. tecilliyim. et beni lan.
  - şşş. doğru konuş defterini dürerim şırnağa veririm lan. alo asker!! götürün bu kaçağı!
  - tecilliyim ben komtanım. ekmek musaf çarpsın. bak doktor oldum ulan senin yüzünden. tecilliyim lan beeeennnnn. çekme lan sen de. bırak!!........aaahhh.......komtanım bokunu yiyim vurma......
 • icra etmenin ön koşulu, çelik gibi sinirlere sahip olmaktır.
 • aslında sanatla falan pek ilgisi yoktur.son yoklamaya bir kaç ay kaldığında deliler gibi yemeye başlarsınız,ta ki yoklama zamanı geldiğinde 10 -15 kg fazla kilonuz olana kadar.yoklamada boy-kilo oranının fazla verdiğini gördükleri zaman ertesi seneye ertelerler sizi.ertesi sene yine aynı numarayı yaparsınız ve bir ertesi seneye ertelenirsiniz.bu şekilde üç sefer ertelenirseniz çürüğe çıkarsınız.ondan sonra ideal kilonuza gelir ve istediğinizi yaparsınız.ayrıca bu geyik falan değil gerçektir.
 • ev arkadaşım için yırtmanın yeni yoludur. kendisi biraz daha kasarsa bu konuda kitap yazıp kısa süre sonra best seller olup yırtmayı, sonrada 55 yaş civarı askere gitmeyi planlıyor.

  edit: (bkz: o simdi asker)
 • askere gitmek ile sonuçlanacak sanat.
 • 4-5 dakikalık bir işlem için iki gün boyunca toplam 6.5 saat ayakta beklediğim, şimdi de evde oturarak beklemekte olduğum kabus gibi bir işlemin sonuna "sanatı" sözcüğünü ekleyerek onu sevimli kılma çabası.

  yüksek lisans başvurusu için askerlik durum belgesi alacak olan kişinin, "iki gün kala gider alır gelirim arkadaş" diye düşünmesi, yüksek lisans yapamamasıyla sonuçlanabileceğinden askerlik şubesine 20-25 gün önceden gitmesi menfaatine olacaktır.
 • yeni yasa ile lisans mezunlarının kazandığı 2 yıllık tecil hakkından yararlanmak için icra ettiğim sanat.
  tecrübelerimin yararlı olacağını umarak anlatayım.
  kendi şubenize uzaksanız herhangi bir şubeye gidebilirsiniz.şanslıysanız internetten,yok benim gibiyseniz faks yoluyla gerekli belgeyi alabilirsiniz kendi şubenizden,ki bu benim bir günümü aldı.sonra mezuniyet belgesi/diplomanın,nüfus cüzdanının üçer adet fotokopilerini veriyorsunuz.ordaki skindirik dilekçeyi dolduruyorsunuz.ailenizle aranızda bir problem var mı,sol gözünüzü kapatabiliyor musunuz vb sorulara cevap veriyorsunuz. (sonradan öğrendiğime göre nişan alırken sol göz kapatıldığı içinmiş,bi mantığı varmış yani.)
  sonra sizi hastaneye sevk ediyorlar.olur ya belki siz de benim gibi cahilsinizdir o yüzden söyliyeyim.bevliye ile üroloji aynı şey.sakın ha üroloji hemşiresine bevliye nerede acaba diye sormayın.gülüyor...
  bevliye ve cildiye servislerinin her ikisinde de 'yaranberenkırıkçıkığınherhangibirsıkıntınvarmı' diye soruyorlar.cevabını beklemeden basıveriyorlar kaşeyi.sonra başhekim ve sağlık kurulunda birer kaşe,imza,mühür faslı daha başlıyor.bunları da hallettikten sonra tekrar şubeye gidiyorsunuz.
  belgelerinizi şube başkanına imzalatıp tecil belgesinden 2 suret alıp bu 2 günlük çileli yolculuğa nokta koyuyorsunuz.

hesabın var mı? giriş yap