• çok tehlikeli bir sorudur. acele edip atlamamak gerekir. çünkü ne çıkacağı bilinmez.
    yatarak askerlik yapmanızı da sağlayabilir, kabus dolu günler de yaşatabilir.
  • bu soru büyük bir ihtimal esas duruşta gelmiştir. siz içinizden bile olsa havalara bakın, hiç oralı olmayın.

atlarsanız büyük ihtimal ters köşeden golü yersiniz.
  • ekseriyetle mevcut durumdan daha kötü bir iş kitlenecek sorudur. sessiz kalıp ölü taklidi yapmak gerekir.
  • + aranızda pos makinesinden anlayan var mı ?
    - xxx'de kasiyerdim komutanım.
    + tamam bu bulaşıkçı olsun
  • şuna bizzat acemiliğimin 2.gününde şahit oldum

komutan: aranızda kitap okumayı seven ve sigara içmeyen var mı?
    sazanlar: ben, ben, ben komutanım.
    komutan: gelin öne doğru.
    sazanlar: emredersiniz komutanım.

sazanlar oltaya geldikten 10 saniye sonra komutan: 2 kamyon kitap gelmiş kolilerle, onları içerideki kütüphaneye taşıyın.

o gün bana askere gelmeden 3 gün önce konuşurken sakın iyi ya da kötü ne olursa olsun şahsına bir şey söylenmedikten sonra el kaldırma, öne çıkma diyen kuzenime dua etmiştim. o sazanlar tam 2 saat koli taşıdılar. siz siz olun atlamayın o soruya.
  • sabah içtimasında kısa dönem erler kalsın diğerleri dağılsın dedikten sonra kalan 13 kişiye; aranızda üniversite mezunu var mı? diye sormuştu üsteğmen arkadaş. bende bunu unutamıyorum.

rüyalarıma giriyor kaçtır!

(bkz: kıbrıs'ta askerlik yapmak)

edit: komutanımla hala görüşüyoruz. kendisi şimdilerde binbaşı oldu. eksik olmasın!
  • 331. kd

- aranızda endüstri mühendisi olan var mı?
    + emredin komutanım
    - ne iş yapıyonuz lan siz, bi anlat bana
    + eee...

tanım: askerlikteki dönüm noktasıdır. zirveye çıkabilirsiniz ya da büyük bir çöküş yaşayabilirsiniz.
  • alay seçimlerinde karşımda duran kıdemli başçavuşla aramızda geçen diyalog:

-nerden mezunsun ?
    +odtü komutanım
    -ingilizce biliyor musun
    +hayır komutanım
    -okulu nasıl bitirdin amk
    +ihtiyacım kadarını ezberleyerek komutanım
    -geç ya geç tamam
hesabın var mı? giriş yap