şükela:  tümü | bugün
  • çok tehlikeli bir sorudur. acele edip atlamamak gerekir. çünkü ne çıkacağı bilinmez.
    yatarak askerlik yapmanızı da sağlayabilir, kabus dolu günler de yaşatabilir.
  • bu soru büyük bir ihtimal esas duruşta gelmiştir. siz içinizden bile olsa havalara bakın, hiç oralı olmayın.

atlarsanız büyük ihtimal ters köşeden golü yersiniz.
  • ekseriyetle mevcut durumdan daha kötü bir iş kitlenecek sorudur. sessiz kalıp ölü taklidi yapmak gerekir.
  • - aranızda e sınıfı ehliyeti olan var mı?
    15-20 kişi el kaldırır.
    - en deneyimliniz hanginiz?
    biri 5 yıl, biri 6 yıl derken biri de 10 yıl. 10 yıl deneyimli olana hitaben:
    - şu el arabasını al, şuralardaki çöpleri, çöp alanına taşı. haydi aslanım.
  • + aranızda pos makinesinden anlayan var mı ?
    - xxx'de kasiyerdim komutanım.
    + tamam bu bulaşıkçı olsun
  • acemilikte bizim bölükte “öğretmen var mı?” şeklinde soruldu.

kimseden ses çıkmadı, hazırlıklı gelmiş herkes.

soru, türkçe öğretmeni var mı’ya çevrildi.

yine ses yok tabi.

sonra komutan bölükteki iki türkçe öğretmeninin adını okudu. niye ses çıkarmıyonuz lan deyip kızdı ehehhe.

adı okunanlardan biri bendim. iki gün boyunca uzman çavuşların girdiği sınavları okuduk. bu da böyle bir anımdır.
  • şuna bizzat acemiliğimin 2.gününde şahit oldum

komutan: aranızda kitap okumayı seven ve sigara içmeyen var mı?
    sazanlar: ben, ben, ben komutanım.
    komutan: gelin öne doğru.
    sazanlar: emredersiniz komutanım.

sazanlar oltaya geldikten 10 saniye sonra komutan: 2 kamyon kitap gelmiş kolilerle, onları içerideki kütüphaneye taşıyın.

o gün bana askere gelmeden 3 gün önce konuşurken sakın iyi ya da kötü ne olursa olsun şahsına bir şey söylenmedikten sonra el kaldırma, öne çıkma diyen kuzenime dua etmiştim. o sazanlar tam 2 saat koli taşıdılar. siz siz olun atlamayın o soruya.
  • sabah içtimasında kısa dönem erler kalsın diğerleri dağılsın dedikten sonra kalan 13 kişiye; aranızda üniversite mezunu var mı? diye sormuştu üsteğmen arkadaş. bende bunu unutamıyorum.

rüyalarıma giriyor kaçtır!

not:337 kd.
    (bkz: kıbrıs'ta askerlik yapmak)

edit: komutanımla hala görüşüyoruz. kendisi şimdilerde binbaşı oldu. eksik olmasın!